Elon Musk Twitter Kararı İle Her Şeyi Değiştirebilir: Yatırımcı Arıyor

Elon Musk Twitter kararı

Elon Musk Twitter kararı ile birlikte tüm dengeleri altüst edebilir. Konu ile ilgili son derece ilginç bazı iddialar ortaya atıldı.

Dünyanın en ünlü girişimcileri içerisinde yer alan Elon Musk şu sıralar çok tartışılıyor. Twitter platformunu satın aldıktan sonra bazı iddialar ortaya atıldı. Wall Street Journal tarafından ortaya atılan iddialara göre Elon Musk yatırımcılarla sıkı bir pazarlık içerisinde.

Her şeyden önce kendisi bir girişimci. Bu nedenle yatırımcılara büyük bir önem gösteriyor. Twitter platformunun 3 yıl içerisinde yeniden halka arz edileceği ile ilgili iddialar ortada dolaşıyor. Elon Musk dev sosyal medya platformunu yeniden halka arz ederek büyük bir yatırımcı potansiyeli çekmek istiyor. 44 milyar dolarlık teklifi kabul eden Elon Musk Twitter uygulamasını satın almıştı.

Elon Musk Twitter kararı

Yatırımcılarla toplantılar yaparak Twitter platformuna olan ilgiyi artırmak isteyen Elon Musk böylece yeni bir dönem başlatmak istiyor. Kendisi 3 yıl içerisinde yeniden halka arz sürecini başlatacak. 3 yıl her ne kadar iddialı bir süre olsa bile yine de kendisinin işlemleri tamamlaması açıkçası pek kolay olmayacak. Genelde uzun yıllar alan bu süreç bakalım nereye doğru gidecek.

Elon Musk Twitter kararı

Tesla ve SpaceX gibi markaların başında yer alan Elon Musk yatırımcıları ikna etmeye özen gösteriyor. Böylece Twitter platformunun değerini daha fazla artırabilir. Eğer bu platformun değeri artarsa hem yatırımcılar hem de kendisi önemli ölçüde kazanç sağlayacak.

Elon Musk hedeflerini tutturmakta zorlanabilir

Elon Musk çoğunlukla dakik olmayan birisi olarak tanınıyor. Beklenmeyen bir şekilde halka arzın yeniden gerçekleştirileceği söylense bile yine de bu kesin değil. Ayrıca kendisi vaktinden çok daha geç bunu gerçekleştirebilir. Herhangi bir şirketi halka açmak sanıldığı kadar kolay değil.

Yaklaşık olarak 3 yıl içerisinde böyle bir durumu hedeflemesi yatırımcıları cezbetmek istediğini gösteriyor. Kendisi Twitter platformuna mümkün olduğunca fazla yatırımcı çekmeye çalışıyor.

İlgili Haberler:

>> Elon Musk Twitter İyileştirmeleri Yapacak: Resmi Olarak Yönetici Oldu

>> Elon Musk, Twitter ‘ı Almak İstiyor! Servet Değerinde Teklif!