Samsung Kaydırılabilir Ekran Tasarımı İle Zirveye Oynayacak!

Samsung Kaydırılabilir Ekran

Samsung kaydırılabilir ekran tasarımı ortaya çıktı. İşte telefon telefon tasarımlarına yeni bir soluk getirecek olan yeni Samsung modeli hakkında ortaya çıkan ilk ayrıntılar.

Son zamanlarda katlanabilir modellere olan ilgi bir hayli artmakta. Yalnızca katlanabilir değil, uzayabilir, sarılabilir, bükülebilir vb. her türlü farklı tasarımlara insanlar ilgi duymaya başladı. Bazıları bu durumu, insanların artık hep aynı tasarıma sahip telefonları görmekten sıkıldığı için olarak yorumlasa da, bazıları ise büyüyen telefon ekranlarına bir çözüm için böyle bir teknoloji ihtiyacı olduğunu iddia ediyorlar. Özellikle büyük ekran hazzını yaşamak isteyen fakat daha küçük bir tasarım arayanlar için bu tarz tasarımlar tercih ediliyor.

Samsung’un Z Fold ve Flip serisi modellerinin, piyasadaki liderleri olduğu düşünülüyor. Fakat son yıllarda Huawei ve Oppo gibi dev markalardan sunulan modeller, Samsung’un tahtını sarsmış durumda. Çok süre geçmeden Samsung tarafından yeni bir atak geldi. İddialara göre Samsung, bambaşka bir telefon tasarımı ile geliyor. İşte yakınz amanda patent görselleri ortaya çıkan, Samsung’un kaydırılabilir ekrana sahip modeli hakkında ilk ayrıntılar.

Samsung Kaydırılabilir Ekran Tasarımı İle Zirveye Oynayacak!

Samsung Kaydırılabilir Ekran

Samsung2un yakın tarihte aldığı patent tasarımını incelediğimizde, kaydırılabilir bir ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu tasarım sayesinde, ekran, normal bir telefon boyutundaykeni uzayabiliyor. Bu sayeye normal bir telefon kullanırken, anında tablet boyutuna ulaşmak mümkün hale geliyor. Samsung zaten Z Fold serisinde bu kullanım kulaylığına ulaşmayı amaçlamıştı. Fakat söz konusu serinini piyasadaki diğer akıllı telefonlara göre daha pahalı olması, kullanıcıların tercih etme oranını azaltı. Bu yüzden Samsung’un farklı tasarımlara yöneldiğini görmekteyiz.

Fakat Samsung, eğer bu tasarımını hayata geçirirse, maliyetli bir hal alacaktır. Bu yüzden Samsung’un aldığı patentin hayata geçirilmesi durumda, yine uygun fiyatlı bir modelin bizleri karşılamayacğaını söyleyebiliriz. Tabii ki bu bir konsept tasarım olduğu için, henüz bu modelin, hayata geçirip geçirilmeyeceği belli değil. Önümüzdeki günlerde Samsung kaydırılabilir ekran tasarımı ile biler ikarşılayacak yeni modeli hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Akıllı Telefonunuzun Güncelleme Ömrü Bakın Ne Kadar Olacak?

>> Samsung Galaxy Buds2 Beklenen Renk Seçeneği İle Geldi!