Elon Musk ve Grimes Çocuklarının İsmini Resmen X AE A-XII Koydu

Elon Musk ve Grimes Çocuklarının İsmini Resmen X AE A-XII Koydu

Google News Abone Ol

Elon Musk ve Grimes bugüne kadar tanıdığımız hiçbir çifte benzemiyor. Dilerseniz öncelikle bu ikili hakkında kısa bir bilgilendirme yapalım. Elon Musk dünyanın en tanınmış girişimcilerinden bir tanesi ve Tesla şirketinin CEO görevini yürütüyor. Grimes ise dünya çapında tanınmış bir oyuncu. Elon Musk’ın 4. eşi olan Grimes, aynı zamanda dünyanın en ilginç karakterlerinden birisi diyebiliriz. Fakat çocuklarına koydukları isimden sonra her ikisi de son derece tuhaf demek mümkün.

Aileleri için çocuklar, büyük bir önem taşıyor. Bu nedenle onlara güzel gelecek veya çağırması kolay isimler verilir. Ancak bu ikili kendi çocuklarına X AE A-XII ismini verdi. Elon Musk’a neden çocuğuna böyle bir isim verildiği sorulduğunda ise, “teknolojinin gelişmesiyle birlikte geleneksel dillerin modası geçecek” savunması yaptı. Bugün yaptıkları başvuru ile birlikte, çocuğun ismi kesin olarak belirlenmiş oldu.

Elon Musk ve Grimes çifti X AE A-XII isminde ısrarcı

Bebeğin ismini yeniden değerlendirmek gerekirse; X bilinmeyen bir değişkeni, Æ yapay zekanın Orta Çağ İngilizcesindeki telaffuzunu, A-XII ise ABD Hava Kuvvetleri’nin eski casus uçağını temsil edecek şekilde birleştirildi. Böylece çiftin çocuklarının ismi bugüne kadar hiç görülmemiş bir karmaşıklığa ulaştı.

Elon Musk ve Grimes

Bebeğin ismini sadece bunlarla açıklamak elbette doğru olmaz. Musk bu ismin çok daha derin bir anlama geldiğini söylüyor. Bundan kısa bir süre önce yaptığı açıklamada, ‘X Æ’ kısmının Grimes’in fikri olduğunu ifade etmişti. Ayrıca Elon Musk ve Grimes tüm bunlara ek olarak ‘eks eş’ (X ve ‘kül’ anlamına gelen ‘ash’in telaffuzu) gibi anlamlar içerdiğini de söyledi.

Bebeğin ismi aynı zamanda Archangel isimli bir parça olarak da biliniyor. Dışarıdan bakıldığında çok anlamsız bir isim gibi görülse bile aslında kendi içerisinde çok fazla manası olduğunu görüyoruz. Söz konusu Elon Musk ve Grimes olunca bu duruma şaşırmıyoruz. Belki de bu tür isimler ileride moda haline gelecek. Peki siz kendi çocuğunuza böyle bir isim verir miydiniz? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Hafta Sokağa Çıkma Yasağı Var mı?

>> Telefon satışları koronavirüsten etkilenmeye devam ediyor mu?

 


CEVAP VER