Ercüment Ovalı Aşı İçin Kesin Tarih Söyledi: İşte Aşının Çıkacağı Tarih!

Ercüment Ovalı Aşı İçin Kesin Tarih Söyledi: İşte Aşının Çıkacağı Tarih!

Google News Abone Ol

Ercüment Ovalı aşı ile ilgili en çok konuşan bilim insanları içerisinde yer alıyor. Koronavirüs vakalarının dünya genelinde en fazla görüldüğü ülkelerden birisi olan Türkiye, yine aynı şekilde aşıyı merakla takip ediyor. Özellikle de bazı illerde ikinci dalganın yaşanması tedirginlik boyutunu çok ciddi olanlara çıkarıyor.

Dünya genelinde koronavirüs vaka sayısı 8 milyon dolaylarına varırken hiç kimse güvende değil. Her an bu virüse yakalanma tehlikesi ile karşı karşıya olduğumuz şu günlerde, belki de en yakınımızdan birisinin ölümüne bile neden olabiliriz. Böylesine ağır bir yükü taşımak istemeyenler aşının bir an önce bulunması için elinden gelen her şeyi yapıyor. Bunlar içerisinde yer alan Ercüment Ovalı büyük bir fedakarlık örneği göstererek, bu konuyla ilgili çok ciddi gelişmeler yakaladı. Peki sözü edilen aşı ne zaman gelecek?

Ercüment Ovalı aşı konusunda kesin tarih verdi

Kendisiyle yapılan bir röportajda önemli açıklamalar yapan bilim insanı, sadece tarih vermekle kalmadı aynı zamanda bu aşının geliştirilmesi ve ilaç üretilmesi için de bazı uygulama detaylarından bahsetti. Özellikle de aşının test için uygulanması konusunda büyük bir sorun yaşadıklarını ancak üstesinden gelmek için kendilerini feda edebileceklerini de ifade etti.

Ercüment Ovalı aşı

Bilim insanı, “Bütün gruplar bunu söylüyor. İşte bu kadar iyi niyetle ve fedakârca çalışan bir bilim dünyası var Türkiye’de. Ben de aşıyı ilk kendi üzerimde deneyeceğim çünkü zaman kazanmaya çalışıyoruz. Biz kapitalist değiliz” ifadelerine yer verdi. Ercüment Ovalı aşı için 1 Şubat tarihini işaret ederek, “Görünen o ki yurt dışındaki gruplar aşıyı Ekim-Kasım gibi getirecekler. Biz onlardan 3 ay sonra çıkarabileceğiz” diyerek kesin bir tarih vermiş oldu. Yani 1 Şubat tarihinde Türkiye kendi aşısını üretecek.

Sözlerinin devamında ise yaklaşık olarak 2 milyon doz üreteceklerini söyleyen bilim insanı, sayının giderek daha fazla artırılacağını da ifade etti. Ercüment Ovalı aşı ile ilgili şimdilik en yoğun çalışan kişiler arasında yer alıyor. Sizce beklenen tarihte aşı bulunabilecek mi? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Uzaktan eğitim kullanımı kırılamayacak bir rekor kırdı!

>> Bazı illere maskesiz sokağa çıkma sınırlaması getirildi!

 


CEVAP VER