Oppo katlanır telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Şimdi Samsung düşünsün!

Oppo katlanır telefon

Oppo, yakında katlanır telefon ile karşımıza çıkacak. Z Flip 3 modeline rakip olarak gösterilen yeni cihaz hakkında işte detaylar.

İlk katlanabilir akıllı telefonlar 2019’da ortaya çıktığında, form faktörlerinden herkes memnun değildi. İlk cihazlar, gerçekten katlanabilir bir akıllı telefon deneyimi yerine daha uzun bir tablet deneyimi sunuyordu. Kasım ayında Motorola, kapaklı bir tasarıma sahip Moto RAZR’ı tanıttı. Bu, katlanabilir telefonlar oluşturmak için harika bir çözüm olduğunu gözler önüne serdi. Daha sonrasında Samsung bu yıl Şubat ayında dikine katlanan Galaxy Z Flip’i tanıttı ve başarılı oldu.

Galaxy Z Flip hala Samsung’un bugüne kadarki en başarılı katlanabilir akıllı telefonu konumunda. Bu nedenle, kapak konsepti, katlanabilir segmente katılan daha fazla şirket için gitmenin bir yolu gibi görünüyor. Görünüşe göre Oppo, Galaxy Z Flip için kendi cevabını hazırlıyor. Geçtiğimiz yılın sonlarında tüketiciler ile paylaştığı konsept tasarımında OLED ekrana sahip, genişleyebilen X 2­021 adını verdiği modeli X 2021’i sunmuştu. Fakat o model ne yazık ki unutuldu. Uzun bir süre sonra Oppo’dan yeni bir cevap geldi.

Oppo katlanır telefon ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor: Şimdi Samsung düşünsün!

Oppo katlanır telefon

Bildiğiniz üzere katlanabilir akıllı telefonlarda, genellikle iki farklı form görmekteyiz. Bazı katlanabilir modelleri, normal telefon boyutunu daha küçük, taşınabilir bir hale getirmeye yararken, bazı katlanabilir modeller ise, normal telefon boyutundaki bir cihazı, tablet boyutuna getirmeye yarıyor. Kısacası bu iki bahsettiğimiz modellere, Z Flip 3 ve Z Fold 3 modellerini örnek gösterebiliriz. Oppo’nun yakında tanıtılması beklenen katlanabilir modeli ise, Z Fold 3 benzeri bir yapıya sahip olacak. Aynı zamanda yeni modelin bazı teknik detayları da sızdırılmış durumda.

7.8 inç ile 8 arasında bir boyut ile kullanıcıları karşılayacak olan Oppo katlanır telefon, 120 Hz tazeleme oranına sahip bir panele de sahip olacak. Ayrıca cihazda bulunan ön kameranın da 32 MP çözünürlüğünde olacağına dair de sızıntılar mevcut. Arka kamerasında ise 50 MP çözünürlüğüne sahip IMX766 sensörü bulunacak. Yeni model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla ayrıntı sızdırılacaktır. Beklemede kalın.

İlgili Haberler

>Türkiye ihtimalli Realme Q3, Snapdragon işlemcisi ise gün yüzüne çıktı!

> realme 8 Pro inceleme: Bakalım bu telefon ödenecek bedele değer bir performans sunuyor mu?