Kripto Para ve Altın Tahminleri Büyük Heyecan Yarattı: Ralli Beklentisi Var

Bitcoin düşüş nedeni

Kripto para ve altın tahminleri yapan analistler yürek hoplatmaya devam ediyor. Dijital varlıklarla altın gibi değerler ciddi bir ralli yapmaya başladı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün ayrıntılara birlikte bakalım.

Kripto paralar hiç olmadığı kadar üst seviyelere çıktı. Özellikle AXS, ETH, ATOM ve ADA yüzde 1000 seviyelerindeki artışı bile geçti. Böylece karşımıza ilginç bir tablo çıktı. Yatırımcılar daha çok kripto paraları tercih etmeye başladı. Ancak altın yine popülerliğini korumaya devam ediyor.

US Global Investors CEO’su ve CIO’su Frank Holmes özellikle Ethereum konusunda son derece pozitif. Kendisi bu kripto para biriminin yüzde 830 seviyelerinde yükselişi geçen yıldan beri yaptığını söyledi. Ancak ona göre bu yeterli değil. Ethereum potansiyelinin çok daha altında.

Kripto para ve altın rallisi bekleniyor

Kripto paralarda Bitcoin başta olmak üzere çok çeşitli paradigmalar etkili. Mesela Bitcoin yükselince altcoin olarak isimlendirilen kripto paralar düşüşe geçiyor. Ancak Bitcoin üzerinden kazanç sağlayan balinalar altcoin almaya başlayıp gelirlerini artırıyor. Böylece ortaya duble kazanç çıkıyor.

Kripto para ve altın

Altında ise 50 günlük hareketli ortalama üzerinden değerlendirildiğinde yüzde 20 civarında bir artış olduğu görülüyor. Gümüş hiç beklenmeyen bir şekilde yüzde 30 seviyelerinde artış kaydetti. Tüm bunları değerlendirdiğimizde karşımıza hem kripto paralar hem de altın için son derece pozitif bir tablo çıkıyor. Özellikle pandemi sürecinin belirsizliği bu tür alternatifleri yükseltiyor.

Analistler genel olarak olumlu konuşuyor

Altın ve dijital değerler hakkında konuşan kripto para analistleri genellikle olumlu fikirlere sahip. Ethereum gibi kripto para birimlerinin Western Union tarzı geleneksel para transferlerine göre çok daha ucuz para akışı sağladığını ifade ediyorlar. Blockchain yaygınlaştıkça bu tür kripto paralar daha fazla değer kazanacaktır.

Yaşlı ve muhafazakar kesim için altın iyi bir yatırım aracı gibi duruyor. Önümüzdeki yıl altın için bir ralli yaşanabilir. Peki siz tüm bu yatırım araçları hakkında ne düşünüyorsunuz.

İlgili Haberler:

>> En Fazla Kazandıran Kripto Paralar Bakın Hangileri Oldu (27 Eylül – 4 Ekim)

>> El Salvador Kripto Para Üretiminden Ne Kadar Kazandığını Açıkladı