Rusya Kripto Para Konusunda Olumlu Düşünüyor: Yatırımcıları Sevindirecek Gelişme

126 bin dolarlık kripto

Rusya kripto para ile ilgili beklenmeyen bazı açıklamalar yaptı. Bu açıklamaların son derece olumlu olduğunu görüyoruz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bugünlerde kripto paralar ile ilgili bazı açıklamalara yer veriyor. CNBC’den Hadley Gamble’a konuşan Putin kendisine yöneltilen kripto para birimleri sorusu ile ilgili sürpriz bir açıklama yaptı. Normal şartlarda Rusya’nın böyle bir olumlu açıklama yapması pek beklenmiyordu.

Kripto paraların bir değeri olduğuna inandığını söyleyen Putin, böylece bu dijital varlıkları tanıdığını göstermiş oldu. Fakat yaptığı açıklamalarda kripto para birimlerinin henüz desteklenmediğini belirtti. Ona göre hiçbir şey tarafından desteklenmeyen bir teknoloji. Bu tür dijital varlıklar ile ticaret yapmak için henüz erken olduğunu söyleyen Putin temkinli yaklaşmış oldu.

Rusya kripto para ile petrol ticareti düşünüyor mu?

Çin bildiğiniz üzere dijital varlıklar ile ilgili son derece olumsuz fikirlere sahip. Hatta geçtiğimiz günlerde madencileri ülkeden kovmuştu. Bunun en önemli nedeni ise madencilerin çok fazla enerji tüketmesiydi. Durum böyle olunca yeni üs olarak ABD seçildi. Herkes Rusya tarafından verilecek tepkiyi merak ediyordu.

Rusya kripto para

Rusya’da en üst perdeden kripto paralara karşı olumlu bir açıklama yapılması büyük bir memnuniyet yarattı. Ancak petrol ticareti konusunda henüz Rusya konuya çok sıcak bakmıyor. Geçtiğimiz günlerde Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak ABD tarafından uygulanan ambargoların iyice can sıkmaya başladığını söylemişti.

Mevcut finansal düzen yıkılır korkusu hakim

Her ne kadar net bir şekilde dile getirilmese bile birçok kişide mevcut finansal düzen ile ilgili bazı endişeler var. Bu düzenin yıkılma ihtimali olduğundan söz ediyorlar. Ancak kripto para yatırımcıları ve destekçileri böyle bir şeyin olmadığını düşünüyor.

Rusya, ABD ve Çin gibi ülkeler her ne kadar finansal düzenden şikayetçi olsa bile yine de Bitcoin gibi bir dijital varlığı hemen atmak istemiyorlar. Bu nedenle ilk etapta temkinli yaklaşmaları son derece doğal. gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Bitcoin Cüzdanlarına İlgi Hiç Olmadığı Kadar Yüksek: El Salvador Bankaları Yaktı

>> Vitalik Buterin Bitcoin Konusunda Sert Eleştiriler Yaptı: Güvenlik Açığı Oluşuyor