Samsung 512 GB RAM İle Geliyor: Yeni Teknoloji Geliştirildi

Samsung 512 GB RAM

Samsung 512 GB RAM ile çıtayı adeta arşa çıkardı. Bu yeni RAM özelliği bütün sınırları zorlayacak gibi görünüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji devleri içerisinde yer alan Samsung yeni projelere imza atmaya devam ediyor. Ne yazık ki yüksek RAM tüketimi nedeniyle arka planda yer alan bazı uygulamalar kapatılmak zorunda kalınıyor. Samsung tarafından yeni üretilecek olan teknoloji bu alanda çığır açacak.

Güney Koreli teknoloji devi 16 GB RAM gibi standartları zaten oturtmuştu. Şimdi ise bu standardı çok daha ileriye taşıyacak. Tek bir RAM üzerinden 512 GB performansın sunulması amaçlanıyor. Bu sayede uygulamaları kapatmadan kullanmak çok daha kolay olacak.

Samsung 512 GB RAM teknolojisi

Yeni yapılan bazı araştırmalar ile birlikte Samsung yüksek oranlı RAM elde etmeyi başardı. Bu RAM özelliği ile birlikte birçok uygulama aynı anda açılabilecek. Elbette şu anda da birçok uygulama aynı anda açılabiliyor. Fakat bu uygulamalar performanslı bir şekilde çalışmakta zorlanıyor. Samsung tarafından geliştirilen yeni teknoloji sayesinde RAM farklı bir boyuta taşınıyor.

Samsung 512 GB RAM

Tek bir modülde 512 GB RAM ve 7200 MHz frekans ile birlikte yüksek performans elde edilebiliyor. Bu sayede kullanıcılar uygulamaları çok daha rahat bir şekilde kullanma imkanına kavuşuyor. Samsung yeni geliştirdiği teknoloji sayesinde artık enerji verimliliği de sağlıyor.

Enerji tüketimini önemli ölçüde azaltıyor

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda bu yeni teknolojilerin aynı zamanda pil tüketimini azalttığı görülüyor. Yaklaşık olarak yüzde 30 düzeyinde daha az güç tüketimi yapılıyor. Bu sayede akıllı telefonlar şarja daha az takılıyor ve hem zamandan hem de enerjiden tasarruf ediliyor.

Samsung’un gösterdiği DDR5 teknolojisi ile birlikte 512 GB RAM hayal değil. Küresel ısınmayı engellemek için enerji verimliliği de sağlayan yeni teknoloji kullanıcıları memnun edecek gibi görünüyor. Peki siz böylesine yüksek RAM oranları hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Bu Samsung Modeli Artık Yazılım Desteği Almayacak: Bir Devrin Sonu!

>> Samsung Galaxy M53 5G Duyuruldu: 120 Hz Ekran Ve Daha Fazlası!