En Güvenli Otomobil Markası Bakın Hangisi Oldu: Tesla İçin Sürpriz Sonuç

Mercedes araçları geri çağırma

En güvenli otomobil markası açıklandı. Konuyla ilgili yapılan araştırmalar sonucunda Tesla için son derece kötü bir tablo ortaya çıktı. Hadi gelin otomotiv dünyasını derinden etkileyen bu sonuçlar ile ilgili ayrıntılara birlikte bakalım.

Otomotiv sektörü her geçen gün yeni gelişmeler ile karşı karşıya kalıyor. Bazen bu gelişmeler olumlu etki yaratırken kimi zaman öfke oluşturuyor. Consumer Reports tarafından yayınlanan raporlara göre Tesla araçları dünyanın en güvenilen otomobil markaları değil. Onun yerine daha farklı markalar ilk sıraya yerleşti.

Dünyanın en güvenli 28 markası sıralandı. Bu otomotiv markalarına bakıldığında toplam değerlerinin 1 trilyon dolardan daha fazla olduğu görülüyor. Otomobil sektörünün en değerli markası olarak bilinen Tesla ise listede en altlarda yer aldı. Onun liderliğini Lexus ele geçirdi. Hemen ardından Mazda ve Toyota en güvenli otomobiller olarak karşımıza çıkıyor.

En güvenli otomobil markası şaşırttı

Yapılan araştırmalara detaylı olarak bakıldığında Tesla markasının diğer araçlara göre geri planda olduğu görülüyor. En sonuncu olan şirkette yüzler asık. Genel olarak bakıldığında Honda, Nissan ve Hyundai gibi markaların güven konusunda ön sıralarda yer aldığı görülüyor.

En güvenli otomobil markası

Lincoln ve Tesla en sonda yer alıyor. Bu sonuçların nasıl ortaya çıktığı gerçekten de merak konusu. Bildiğiniz üzere Tesla dünyanın en güvenli otomobilleri arasında görülüyor. Fakat böyle bir sonuç alınması kafalarda soru işareti yarattı. Yine aynı şirket tarafından yayınlanan tüketici memnuniyeti araştırmasında ise Tesla zirvedeydi.

Hızlı üretim Tesla markasını kötü etkiliyor

Hızlı bir şekilde üretim yapıp bunu piyasaya sunmak isteyen Tesla markası kendi kendisine zarar veriyor. Özellikle son dönemlerde bazı donanımların eksik geldiğini biliyoruz. Hatırlayacağınız üzere USB bağlantısı eksik olan araçlar satışa sunulmuştu. Bu durum alıcılar tarafından tepki ile karşılandı.

Tesla eğer hızlı üretim yapmaktan vazgeçip daha fazla odaklanırsa güven endeksinde daha ön sıralara çıkabilir. Peki siz bu rapor ve sonuçları hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Haberler:

>> Volkswagen Elektrikli Araçlarda Tesla İle Kapışacak: Şirket Çok İddialı

>> Elon Musk Duyurdu: Tesla Taşınıyor! Ayrıca Starlink İçin De Yeni Duyuru Var!