Sosyal Medya Güvenliğini Bu 5 Yol İle Arttırın

uçağa tren çarptı

Sosyal medya güvenliğini arttırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler oldukça basit. Bu yöntemleri deneyerek kendinizi koruyabilirsiniz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

. .

Küresel çapta sosyal medya platformlarının popülerliği her geçen gün artış gösteriyor. Instagram, Twitter, Facebook ve Snapchat gibi birçok site kullanıcılarının adeta hayatının önemli bir parçası haline geldi. Bu aynı zamanda kişisel bilgilerin bu platformlar ile paylaşılmasına neden oluyor.

Sosyal medya siteleri hacker saldırıları ile karşı karşıya. Sizler için hemen aşağıda sıraladığımız 5 yöntemi uygularsanız bu konuda daha az problem yaşarsınız. Bu yöntemler ile birlikte güvenliğinizi en üst seviyelere çıkarın.

Sosyal medya güvenliğini arttırmak: Arkadaşlık istekleri, güçlü şifre ve şüpheli bağlantılar

Güvenliğinizi arttırmak istiyorsanız öncelikle tüm arkadaşlık isteklerini kabul etmemeniz gerekiyor. Bilgisayar korsanları hedef aldıkları hesaplara genellikle arkadaşlık isteği ile ulaşmaya çalışıyor. Bu durum hackerlar için kolay av olmanıza neden olabilir. Ayrıca sosyal medya hesabınız için şifre seçerken ilgi alanlarını seçmekten uzak durmanız gerekiyor. Mesela tuttuğunuz takım veya sevdiğiniz hayvan isimleri şifre olarak kullanılmamalı.

Sosyal medya güvenliğini arttırmak

Dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise şüpheli bağlantılar. Bilgisayar korsanlarının en fazla kullandığı konulardan birisi de bağlantılardır. Oltalama yöntemi olarak da bilinen bu yöntem ile birlikte bilgisayarınızda zararlı yazılım çalıştırılabilir. Bu durumda ciddi bir mağduriyet yaşayabilirsiniz.

İki faktörlü doğrulama ve wi-fi güvenliği

Bilgisayar korsanlarının en çok kullandığı yöntemlerden birisi de açık internet alanlarında erişim sağlamaktır. Siz akıllı telefonunuz veya bilgisayarınız ile açık wi-fi ağlarına bağlandığınızda bilgisayar korsanları da cihazınıza bağlanma imkanı kazanıyor.

Son olarak iki faktörlü kimlik doğrulamayı öneriyoruz. Bunu yaparsanız bilgisayar korsanları cihazınıza erişmekte oldukça zorlanacaktır. Ayrıca bu yöntem ile birlikte size SMS geldiği için buna erişmek bilgisayar korsanları için son derece zor. Peki sizin sosyal medya sitelerinde güvenliği sağlamak için kullandığınız yöntemler neler? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mars Çalışmaları Konusunda Yeni Sonuçlar Ortaya Çıktı: Bunları İlk Defa Duyacaksınız

>> Apple Yazılım Açığı 7500 Dolar Kazandırdı: Bug Bounty

. . . . .