Volkswagen Elektrikli Araçlarda Tesla İle Kapışacak: Şirket Çok İddialı

Volkswagen otomobil fiyatlarında indirim

Dünyanın en büyük otomobil markalarından bir tanesi olan Volkswagen elektrikli araçlarda Tesla ile rekabet edecek. Yapılan açıklamalara bakılırsa bu rekabet son derece agresif olacak. İşte konuyla alakalı merak edilen tüm detaylar.

Dünyanın en büyük elektrikli otomobil üreticisi olmak için rekabet eden çok fazla marka var. Özellikle Almanya merkezli otomobil markaları bu konuda önemli çalışmalar yapıyor. Tesla ise uzun süredir bu alanda verdiği hizmetlerle tanınıyor ve çok seviliyor. Otonom sistemleri müjdeleyen ilk araç markalarından olması onu ön plana çıkarıyor.

Audi, Porsche, Skoda ve Volkswagen gibi markalar yoğun bir rekabet oluşturmak istiyor. Özellikle Tesla gibi bir rakibe karşı ayakta durmaları için bunu yapmaları şart. Elektrikli otomobil endüstrisine yaklaşık olarak 35 milyar Euro harcamaya hazır olduklarını söyleyen Volkswagen yetkilileri yeni kararlar alıyor.

Volkswagen elektrikli araçlarda Tesla bariyerini aşmak istiyor

2033 yılına kadar içten yanmalı motorlu otomobil üretimini durdurmak isteyen Volkswagen böylece yüzünü tamamen elektrikli araçlara çeviriyor. Bugüne kadar hiç olmadığı kadar büyük rakiplerle karşı karşıya kalan Volkswagen için üretim hızını artırmak bir diğer önemli faktör.

Volkswagen elektrikli araçlarda Tesla

Her 10 saatte bir otomobil üretecek kapasitede olan Tesla fabrikası bu nedenle büyük bir faktör olarak görülüyor. Volkswagen ise herhangi bir elektrikli otomobil üretmek için en az 30 saat harcamak zorunda. Sadece bu bile arada uçurum oluşmasına neden oluyor. Volkswagen yeni fabrikalar ile bu dezavantajı atlatmak istiyor.

Volkswagen yeni projeler üretiyor

Volkswagen’ın CEO’su Herbert Diess, Wolfsburg için devrim planı için çalışıyor. Trinity elektrikli otomobil projesi bu konuda önemli bir destek sunacak. Hatta şirket çalışanlarına bile çağrıda bulundu. Çocuklarının ve torunlarının 2030 yılında kendi fabrikalarında işlerinin garanti olması için bu projeye destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Vision 2030 çerçevesinde yeni planlar yine Volkswagen tarafından açıklanacak. Böylece çok önemli bir aşama daha geçilmiş olacak. Peki sizce Volkswagen şirketi Tesla markasını geçebilecek mi?

İlgili Haberler:

>> Geçen Haftanın Otomobil Haberleri: Yine Heyecan Doruktaydı (11 – 18 Ekim)

>> Apple Otomobilleri Kontrol Altına Almak İstiyor: Yavaş Gel Apple