En İyi Kameralı Telefonlar: Uygun Fiyatlıları Seçtik!

Xiaomi 13 Ultra

En iyi kameralı telefonlar listemizde Haziran 2023 itibariyle tercih edilebilecek en iyi video çeken uygun fiyatlı telefonları listeleyeceğiz.

Akıllı teflon satın alırken hem video  hem de fotoğraf performansının bir hayli önemli olduğunu görüyoruz. Fotoğraf tarafında yazılımsal desteklerde veya üçüncü parti kamera uygulamaları ile renk tarafında doğruluğu yakalamak mümkün hale gelebiliyor. Fakat video tarafına baktığımızda ise donanımsal eksiklikler, kameranın kötü olmasına sebep olabiliyor. Örneğin telefonunuzun iyi bir video performansına sahip olmasını istiyorsanız OIS yani Optik İmaj Sabitleyici özelliğinin olması gerekiyor.

Bu özellik sayesinde akıllı telefon ile video çerken en ufak sallantın dahi gerçekleşse telefonunuzda bulunan sabitleyici özelliği sayesinde sallantı olmuyor. Biz de bu listemizde sizler için fotoğraf özelliklerini bir kenara bıraktık ve OIS özelliği ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran akıllı telefonlardan bahsettik. Ayrıca bu telefonları seçerken, en uygun olanları tercih ettik. Yani telefonunuzun iyi bir kameraya sahip olmasını istiyorsanız ve yeterli bütçeniz yoksa listemizdeki modelleri tercih edebiliriniz. İşte Haziran 2023 itibariyle satın alınabilecek en iyi kameralı telefonlar.

En İyi Kameralı Telefonlar: Uygun Fiyatlıları Seçtik!

Samsung Galaxy A54 5G (128 GB) (SM-A546E)

Samsung Galaxy A54 5G

Listemizin ilk sırasında 5G desteği ile dikkatleri üzerine çeken Galaxy A54 yer alıyor. 50 MP ana kamera ve diğer yardımcı lensler ile gelen modelin ana kamerasının diyafram açıklığı ise f/1.8 olarak belirtiliyor. OIS destekli kameraya sahip telefon, DxOmark’a göre ise 107 puanlık bir puan ile karşımıza çıkıyor. Fiyatı ise 10.800 TL civarında.

realme GT 2 (RMX3311)

En İyi Kameralı Telefonlar

Listedeki en güncel modeller arasında yer alan Realme GT2 50 MP f/1.8 OIS destekli ana kameraya sahip. DxOmark’a göre 110 puanlık bir performansı mevcut. Fiyatı ise 11.400 TL

Samsung Galaxy S21 FE 5G (256 GB)

Samsung Galaxy S21 FE

15.000 TL’lik fiyatı ile Galaxy S21 serisinin Fan Edition modeli olarak karşımıza çıkan serinin en uygun fiyatlı modeli, kamera tarafında tatmin edici bir performansa sahip. Tüm kameraları 12 MP’lik bir lens ile gelse de, renk doğruluğu ve video çekim performansı tarafında listenin en iyi modelleri arasında yer alıyor.

Poco F5 

Poco F5 

Fiyatı biraz daha arttırdığımızda listedeki en iyi kamera performansına sahip olan modellerden biri karşımıza çıkıyor. Xiaomi’nin alt markası Poco’nun F5 modeli, 64 MP’lik ana kamera ve yardımcı lensler ile geliyor.

İlgili Haberler

>> En Popüler Android Sürümleri Bakın Hangileri Oldu?