En İyi Kameralı Telefonlar: Daha İyisi Yok!

10000 TL Altı Telefonlar

En iyi kameralı telefonlar listemizde 15.000 TL altına satılan modeller listeledik. İşte fiyatlar artmadan alınabilecek modeller.

Kullanıcıların, akıllı telefonlarda aradığı en temel özelliğin kameralar olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü yaşanılan anları ölümsüzleştirme isteği ve sosyal medyaaya olan ilginin artması, kullanıcıların bir telefon alırken kamerasını önemsemesindeki en önemli etken oldu diyebiliriz. Çoğu marka, yüksek çözünürlüklü kameraları ile akıllı telefonları pazarlamaya devam etti. Özellikle Çinli markalarda yüksek çözünürlüklü kameraya sahip akıllı telefonların bir hayli fazla olduğunu söyleyebiliriz. Bu listemizde ise yüksek kamera çözünürlüğü ile karşımıza çıkan 15.000 TL altına satışa sunulan en güçlü modellerden bahsedeceğiz. İşte en iyi kameralı telefonlar.

En İyi Kameralı Telefonlar: Daha İyisi Yok!

Realme GT Neo 2

Realme GT Neo satış

 

Çinli markanın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu modeli, 14.700 TL’den ülkemizde satılıyor. 12 GB RAM ve Qualcomm Snapdragon 870 gibi güçlü işlemcisi ile bizleri karşılayan model, 64 MP kamera ile geliyor. Ayrıca bu kameranın f/1.8 diyafram değerine sahip olduğunu ve düşük ışık performansının da tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz

Poco F4

En İyi Kameralı Telefonlar

Hem kamera hem de işlemci tarafında kullanıcıların yıllardır övgüsünü kazanan Poco F serisi modellerinin en yenisi Poco F4, 14.000 TL’lik fiyat etiketine sahip. Ayrıca söz konusu modelde de Realme GT Neo 2 modelinde karşımıza çıkan Snapdragon 870 işlemcisi yer alıyor. Şuana kadar listede karşımıza çıkan iki modelin de hemen hemen aynı güçte olduğunu söyleyebiliriz. Fakat kamera tarafına baktığımızda, 64 MP f/1.79 lens bulunuyor. Yani kağıt üzerindeki verilere baktığımızda F4 modelinin düşük ışık performansının daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Xiaomi Mi 10T Pro

Xiaomi Mi 10T

14.000 TL’lik fiyat etiketine sahip olan model, 108 MP f/1.69 ana kamera ile geliyor. Şu ana kadar listede karşımıza çıkan en güçlü kameranın bu modele ait olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung Galaxy A73 5G

En İyi Kameralı Telefonlar

12.000 TL‘lik fiyat etiketi ile karşımıza çıkan Samsung modeli, en iyi kameralı telefonlar listemizde dördüncü modelimiz olarak 108 MP çözünürlüğü ile kullanıcılara sunuluyor. Ayrıca EIS desteği sayesinde 4K çektiği videoları stabilize edebiliyor.

İlgili Haberler

>> Altcoinlerde Felaket Senaryoları Yatırımcıyı Korkutuyor: Yüzde 60 Düşüş Olabilir