Samsung Galaxy Chromebook Go Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Samsung Galaxy Chromebook Go

Sektördeki gücünü her zaman için korumaya devam etmek isteyen Samsung, Galaxy Chromebook Go ile kullanıcıları selamladı. Hadi gelin tanıtılan bu yeni cihaza birlikte göz atalım.

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung, modern dizüstü bilgisayar üretimini giderek artıracak gibi görünüyor. Son cihazları olan Chromebook serisi iyi bir iş çıkarmaya devam ediyor. Bu cihaz 14 inç IPS LCD ekran ile göze çarpıyor. Ekran çözünürlüğünün sadece 1.366 x 768 piksel olması açıkçası 2021 yılı için biraz düşük kaldı.

İntel ile donatılan bu cihaz Chrome OS yardımıyla çalışacak. Ayrıca Celeron N4500 işlemci 10nm bu cihaza güç verecek. Samsung tarafından geliştirilen bu yeni dizüstü bilgisayar serisi aslında uzun bir süredir tasarlanıyordu. Ancak bu kadar fazla gündeme gelmesi henüz yeni gerçekleşen bir durum.

Samsung Galaxy Chromebook Go özellikleri

Muhtemelen bu yeni cihazın diğer özelliklerini de merak ediyorsunuzdur. Aslına bakacak olursak cihaz, özellikleri bakımından fena sayılmaz. Sadece bazı noktalarda eksiklikleri olduğunu söyleyebiliriz.

  • Çoklu dokunmatik izleme dörtgeni
  • 1.5W stereo hoparlörler ve 720p web kamerası
  • LTE (nano-SIM)
  • Wi-Fi 6 (2×2)
  • 1 tane USB 3.2 Gen 1 Type-A port.
  • 2 USB 3.2 Gen 2 Type-C port.

Cihazın öne çıkan diğer özellikleri bu şekilde. Kullanıcılar için renk konusunda kötü bir haberimiz var. Bu model sadece gümüş renginde kullanıcılara sunulacak. Birçok kişi tek renk seçeneğini beğenmiyor.

Samsung Galaxy Chromebook Go

Samsung Galaxy Chromebook Go fiyatı

Dünyanın en büyük teknoloji şirketleri içerisinde yer alan Samsung bu dizüstü modeli için oldukça uygun bir fiyat belirledi. Cihazı almak isteyenler 300 dolar ödeme yapacak. Güncel kur çevirisi yaparsak 2.610 TL olacak. Vergiler ve diğer masraflar ile birlikte fiyatının bundan çok daha yüksek olacağını söyleyebiliriz.

Samsung her ne kadar dizüstü bilgisayar üretimi yapsa bile yine de bu alana ciddi bir yatırım gerçekleştirmiyor. Sizce Samsung dizüstü bilgisayar üretimine devam etmeli mi?

İlgili Haberler:

>> Samsung Galaxy F42, uygun fiyatlı 5G model olarak karşımıza çıkacak

>> Samsung Galaxy Z Flip3 modeli seri üretime geçti: İşte detaylar