Epic Store Özel İçeriklerini Artırmayı Planlıyor

Epic Store için özel yayınlanacak oyunlar hakkında ne biliyoruz?
Google News Abone Ol

Epic Games Store içerdiği özel içerik sayısını gelecek iki yıl içinde artırmayı amaçlıyor. Bu yüzden birçok yeni özel oyunun mağazada yer alacağı açıklanmaya devam edecek.

Geçtiğimiz iki yılda kurulma sürecini sürdüren Epic Store beklendiği kadar fazla özel oyun duyurmamıştı. Gelgelelim birçok özel oyunu da ücretsiz sunarak oyuncuların ilgisini çektiler. Ancak özel oyun sayısının azlığı firmanın işleri yavaşlatıp yavaşlatmadığını düşündürdü. Ve fakat Epic için durum hiç böyle değil. 

Firmaya sorulan sorulardan sonra firma sözcüleri konuya açıklık getirdi. Açıklada bulunan yetkili, “Önümüzdeki iki yıl şimdiye dek duyurduğumuzdan daha fazla özel oyunumuz olacak.” dedi.

Epic Games ücretsiz

Sayılara bakarsak piyasaya hızlı giren mağaza özel oyun yönünde suskunlaştı. Halbuki şu anda yayınlanmayı bekleyen 21 Epic Store özel oyunu var. Son yıllarda mağazada yaklaşık 100 özel oyun yayınlandı. Bu da 21 sayısının düşük olduğunu gösteriyor. Ve fakat bazı oyunların da “mağaza özel” anlaşmaları sona erdi. Bu oyunlardan bazıları artık Steam’de de yer alıyor. Metro Exodus, Borderlands 3, Control, The Outer Worlds ve Hades gibi oyunlar önce Epic Games Store’da sonra ise Steam’e geldiler.

Epic Store için özel yayınlanacak oyunlar hakkında ne biliyoruz?

Sayılar ve beklentilrtr bakarsak “özel” tanımının göreceli olabileceğini görüyoruz. Anlık olarak sadece Epic üzerinde olup Steam’de yer almayan 65 oyun var. Epic’e özel olarak çıkıp şu an Steam üzerinden erişilebilen 50 ve yayınlanmayı bekleyen “özel” etiketli 21 oyun var. Bu sayılar oluşan şüpheleri destekliyor. Ancak Epic henüz duyurulmayan birçok oyun olduğu konusunda ısrarcı.

Özellikle Epic’in en büyük özel oyun kütüphanesini Ubisoft  oyunları oluşturuyor. Ayrıca bazı yarı özel oyunlar da bu firmanın imzasıyla oyuncularla buluştu. Bu oyunlar ayrıca Ubisoft’un kendi mağazasında da yer aldı. Steam’de yer almyan oyunların bu mağazaya gelip gelmeyeceği hakkında bir bilgi yok.

Hatta gelecek Assassin’s Creed oyunu ile beraber Remedy Entertainment, Playdead ve genDesign gibi önemli firmaların oyunlarının Epic’ten finans yardımı aldığı biliniyor. Bu firmanın yayınlayacağı oyunların bilgisayar versiyonlarının da Epic’te yayınlanacağını tahmini yanlış değil.

Epic ayrıca mağazasını oyun geliştiricilerine daha açık yapmak istiyor. Bu yolda oyun yayınlama araçları gelişecek. Şirket “İçerik yatırımlarımız devam edecek. Biz açık bir mağaza olmaya devam ettikçe daha fazla platform özelliği de geliştiricilerin kullanımında olacak.” dedi.

Diğer haberler

>> GTA 6 Senaryosu Belli Oldu: Çıkış Tarihi Açıklandı! (Video)

>> Activision Modern Warfare Karakteri Yüzünden Davalık Oldu


CEVAP VER