Bazı illere maskesiz sokağa çıkma sınırlaması getirildi!

Bazı illere maskesiz sokağa çıkma sınırlaması getirildi!

maskesiz
Google News Abone Ol

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bazı illerimiz için maskesiz sokağa çıkma sınırlandırılmasının getirildiğini açıkladı. İşte o iller!

Koronavirüs salgınının azalması ile Türkiye 1 Haziran 2020 tarihinde normalleşme sürecine resmi olarak geçiş yapmıştı. Bu süreçte işletmelerin ve kurumların üst seviye önlem almasının yanı sıra vatandaşların da tedbirleri elden bırakmaması gerektiği belirtilmişti. Ancak son günlerde özellikle haberlerde gördüğümüz kadarıyla kimse yetkililerin bu uyarılarına kulak asmıyor. Durum böyle olunca 900 seviyesinde olan koronavirüs vaka sayısı bir anda 1.500 barajını aşmıştı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu olaydan sonra bazı illerimiz için maskesiz sokağa çıkma sınırlandırılmasının getirildiğini açıkladı.

Maskesiz dışarı çıkmanın yasak olduğu iller

Fahrettin Koca’nın Twitter’dan yaptığı açıklamaya göre; Adıyaman, Afyonkarahisar, Amasya, Ardahan, Aydın, Balıkesir, Bartın, Batman, Bolu, Burdur, Denizli, Düzce, Elazığ, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Iğdır, Isparta, Kahramanmaraş, Karabük, Kırklareli, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Osmaniye, Sakarya, Siirt, Sivas, Şırnak, Tunceli, Uşak, Zonguldak, Diyarbakır, Erzurum, Kayseri, Rize ve Şanlıurfa illerinde maskesiz olarak sokağa çıkmak sınırlandırılacak.

Fahrettin Koca defalarda önlemler ve tedbirlerin hafifletilmesi sonrasında vaka sayılarının artabileceğini ve en başa döneceğimizi belirtmişti. Muhtemelen Fahrettin Koca’nın bu öngörüsü doğru çıkacak ve vaka sayıları yine en baştakinden bile çok olacak.

Özellikle gençlerimiz yarınlar hiç yokmuşçasına dışarlarda kafelerde sosyal mesafe tanımadan maske kullanmadan gezmeye devam ediyor. Bu şekilde devam ederse vaka sayılarının bir anda 2.000’i aştığını görürüz.

maskesiz

Evet yeni normalleşme sürecine geçtik. Ancak bu süreçte yine sosyal mesafeyi korumak ve maske takarak dışarı çıkmak gerekiyor. İşiniz yoksa toplu alanlarda bulunmamanız gerekiyor. Aksi durumda sizde belirtisi olmasa bile koronavirüsü ailenize bulaştırabilir ve ölümlerine sebep olabilirsiniz. Lütfen tedbiri elden bırakmayın.

İlgili Haberler

Koronavirüs Günlerinde Sinemaya Gitmek! Büyük Tehlike Kapıda

Bankacılık sektörü koronavirüs sürecine nasıl adapte oldu?

Bill Gates Koronavirüs İddiaları İçin Sessizliğini Bozdu: Çok Aptalsınız

Koronavirüs test kiti Türkiye’de üretilecek! İşte tüm detaylar


CEVAP VER