Eski SIM Kartı Yüzünden Başına Gelmeyen Kalmadı: Kırıp Çöpe Atmıştı!

eski sim kartı

Türkiye’de bir vatandaş eski sim kartı yüzünden başına büyük belalar aldı. Hakkında açılmayan hiçbir dava kalmadı. Hadi gelin konuyla alakalı tüm detaylara birlikte bakalım.

Dolandırıcılık son dönemlerde hızlı bir şekilde artış gösteriyor. Akıllara durgunluk veren yöntemler deneyerek birçok kişiyi kandıran hırsızlar şimdilerde gözünü sim kart kullanıcılarına çevirdi. Geçtiğimiz günlerde Bursa’nın Osmangazi ilçesinde yaşayan Mehmet Emin kılınç onların son kurbanlarından birisi oldu.

Dolandırıcılar tarafından numarası ele geçirilen bu adam polislerin karakola çağırması üzerine her şeyi fark etti. Bu vatandaş ilk olarak karakol çıkışında sim kartını ve numarasını tamamen iptal ettirdi. Fakat henüz davası devam ediyor.

Eski SIM Kartı yüzünden dolandırıcılık davası ile karşı karşıya

İnsanları kandırmak isteyenler çok fazla çaba harcamadan bunu rahatlıkla yapabiliyor. Kripto para gibi yöntemleri bile kullanan dolandırıcılar bu defa SIM kart yardımıyla işlerini halletti. Mehmet Emin Kılınç isimli bir vatandaş kendi adına çıkardığı SIM kartın kurbanı oldu. Kimlik bilgilerini kopyalayan dolandırıcılar farklı operatörler üzerinden bu adam ile ilgili hat çıkardı.

eski sim kartı

Adıyaman 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mehmet Emin Kılınç neredeyse her gün farklı bir dava ile karşı karşıya kalıyor. Onun hikayesi ise 8 yıl önce bir telefoncudan kontörlü hat alması ile başladı. Ancak eski sim kartı yüzünden başına neredeyse her şey geldi.

Hat açtırırken dikkatli olun

Bu adam normal şartlarda evli ve çocuğu olan son derece sıradan birisi. Fakat dolandırıcılar onun hayatını adeta mahvetti. Son olarak Adıyaman’da birisini 11 bin lira dolandıran hırsızlar suçu adamın üzerine attı. Daha doğrusu sadece ona ait olan hattı kullanmaları yeterli oldu.

Herhangi bir yerden hat çıkartacağınız zaman mutlaka dikkatli davranın. Aksi halde böyle durumlar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Üstelik bu örnek sadece küçük bir kesit. Bu ve buna benzer birçok hikaye olduğunu söyleyebiliriz. Peki sizin de başınızdan dolandırılma hikayesi geçti mi? Yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Acun Ilıcalı O Ses Türkiye Yarışmasından Dolayı Ceza Ödeyecek: İşte Nedeni

>> Kadir Şener, Microsoft Global Kurumsal Teknoloji Strateji Direktörü oldu. Kendisine başarılarının devamını diliyoruz