Ethereum Ayı Piyasası Sinyalleri Gösteriyor: Düşüş Devam Edecek Mi?

Ethereum ayı piyasası

Ethereum ayı piyasası sinyalleri ile gündemde. 24 Ocak 2022 tarihinde 6 ayın en düşük seviyesini gören kripto para devi şimdilerde yeni tehlikeler ile karşı karşıya.

Dev kripto para birimi grafiğine baktığımızda düşüş eğilimi olduğunu görüyoruz. Birçok uzman analist daha fazla değer kaybetme ihtimalinin olduğunu söylüyor. 24 Ocak 2022 tarihinde 2159 dolar seviyelerine kadar gerileyen bu kripto para birimi hemen ardından 2724 dolara kadar yükselmişti.

Uzman analistler kripto para biriminin yeniden 2000 dolar seviyelerine kadar geri çekilme ihtimali olduğundan bahsediyor. Böyle bir durumda mevcut seviyelerden yüzde 17 geriye düşeceğini söyleyebiliriz. Ayı bayrağı grafiği işte tam olarak o zaman ortaya çıkacak. Bu durumda düşüş devam edecek.

Ethereum ayı piyasası sinyalleri gelmeye devam ediyor

Analistler tarafından yapılan açıklamalarda ayı bayrağı ifadesi ön plana çıkıyor. Geçici bir duraklamanın hemen ardından düşüş trendinin uzaması ile birlikte ayı bayrağı denilen bir mum grafiği oluşuyor. Bu formasyon ne yazık ki düşüşün devam etmesine neden oluyor.

Ethereum ayı piyasası

Önümüzdeki aylarda Ethereum için 2000 dolar seviyeleri öngörülüyor. Bitcoin ve makroekonomik faktörlere karşı savunmasız olan bu kripto para devi düşüşün derinleşmesi ile birlikte yatırımcıları daha fazla zor durumda bırakabilir. Konu ile ilgili genel yorumun düşüş eğilimli olduğunu görüyoruz.

FED açıklamaları düşüşü tetikliyor

ABD Merkez Bankası tarafından yatıştırıcı politikalar ortaya atılması düşüş eğilimini artırıyor. Mart ayı başına kadar geri çekilme ihtimali devam edecek olan Ethereum için ilerleyen süreçlerde yatırımcılar ve analistler aynı yorumları yapıyor.

Milyarder yatırımcı Mark Cuban tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda ise Ethereum büyük umut aşılıyor. Hatta kendisi kripto para devi için 5 bin dolar seviyelerini bile öngörmüştü. Ancak kimse özellikle düşüş piyasasında böyle bir ihtimale yanaşmak istemiyor. Elbette Ethereum bahsi geçen seviyeleri bile geçebilir. Fakat genel eğilimin düşüş ağırlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

İlgili Haberler:

>> Ethereum ve Sandbox Tehlikeli Sularda Yüzüyor: Düşüş Gelecek Mi?

>> Bitcoin ve Ethereum Kritik Seviyelerde: BNB ve XRP Direniyor