Trump Bitcoin İçin Dolandırıcılık İfadesini Kullandı: Çok Ağır Sözler

Trump Bitcoin için dolandırıcılık
Google News Abone Ol

Eski ABD başkanı olan Donald Trump Bitcoin için dolandırıcılık dedi. Ona göre kripto paralar dolar ile rekabet halinde. İşte Trump tarafından yapılan ağır açıklamalar.

Birçok sosyal medya platformu tarafından engelli olan Donald Trump çeşitli mecralardan açıklama yapmaya devam ediyor. Twitter ve Instagram üzerinden açıklama yapamayan eski ABD başkanı Fox Business kanalına bağlandı ve Bitcoin ile ilgili görüşlerini ifade etti. Ona göre kripto paralar tam bir dolandırıcılık.

Yaptığı açıklamaların devamında ise kendi dönemi ile şu anı kıyasladı. Eskiden 6 bin dolar seviyesindeyken bugünlerde en az 10 kat arttığını ifade etti. Ona göre bu durum dolandırıcılık işareti. Hatırlayacağınız üzere kendisi ABD Başkanı olduğu dönemde kripto paralara hiç sıcak bakmıyordu.

Trump Bitcoin dolandırıcılık ifadesini dolar için kullandı

Donald Trump tüm dünyanın ABD ürünlerini kullanmasını ve yine ABD para birimini tercih etmesini istiyor. Bu nedenle karşısındaki en büyük rakip olarak görülebilecek Bitcoin için hiç olumlu konuşmuyor. 2019 yılında ABD Başkanı olduğu dönemde Donald Trump Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili sert açıklamalar yapmıştı.

Donald Trump Bitcoin

Bugün geldiğimiz noktada işleri daha da sert hale getirdiği görülüyor. Bugüne kadar hiçbir eski devlet başkanı Bitcoin ve diğer kripto paralar ile ilgili dolandırıcılık ifadesini kullanmamıştı. Bu nedenle Donald Trump ilk oldu diyebiliriz. Kendisinin bu tür dijital varlıklara düşman olmasının en büyük nedeni dolar kullanımını engellemesi.

Kripto para tartışmalarında işler iyice büyüyor

Birçok ülke kripto paralar ve madenciler ile ilgili kararlar almaya devam ediyor. Mesela Çin kendi ülkesindeki madenciler için yasaklama getirdi. Ancak ABD gibi ülkeler ise bunu yasaklamadı. Bu nedenle her ülkenin farklı bir yaklaşıma sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Özellikle son dönemlerde hem kripto para borsalarına hem de madencilere yönelik baskı var. Birçok ülke bu tür dijital varlıkların kontrol edilemez olması nedeniyle tedirgin. Peki sizce Donald Trump Bitcoin ile ilgili ifadelerinde haklı mı?

İlgili Haberler:

>> Bilgisayarınızla Ethereum Madenciliği Yapabilirsiniz: Norton 360 Herkesi Kripto Para Madencisi Yapacak

>> Kripto Para Dünyasında Bu Hafta Yaşananlar: Ortalık Toz Duman Oldu (1-7 Haziran)


CEVAP VER