Facebook İçerik Üretenleri Paraya Boğacak: Patron Çıldırdı

Facebook içerik üretenleri paraya

Ortaya çıkan bazı detaylara göre Facebook içerik üretenleri paraya boğacak. Şirketin büyük bir teşvik programı hazırladığı tahmin ediliyor. İşte konuyla alakalı merak edilenler.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook düzenli olarak bazı değişikliklere yer veriyor. Bunların çoğu genellikle güvenlik ile ilgili oluyor. Hatırlayacağınız üzere uygulamanın çok fazla açığı ortaya çıkmıştı. Ayrıca verilerin başkaları ile paylaşıldığı iddia edilmişti.

Facebook tarihte en fazla mahkemeye çıkan şirketler içerisinde yer alıyor. Mark Zuckerberg bir dönem mahkemede çadır kuracak dereceye gelmişti. Sürekli olarak davalar ile karşı karşıya kalan Facebook şimdilerde içerik üreticilere yöneldi. Şirket 50 bin dolara kadar içerik üreticilere destek vermek istiyor.

Facebook içerik üretenleri her yönden destekleyecek

Sosyal medya devi tarafından alınan kararlara göre büyük bir teşvik hazırlanıyor. Bu teşvik ile birlikte Facebook içerisinde müzik yapan veya içerik üreten kişilere destek sağlanacak. Sayısı 4 ve 6 arasında olan yayınlar üreticilerden istenecek. Ayrıca bu yayınların en az yarım saat sürmesi gerekiyor. Yani Facebook bazı şartlara sahip.

Facebook içerik üretenleri paraya

Yapılan açıklamalara bakıldığında projenin tamamen içerik üreticileri desteklemek için yapıldığı görülüyor. Yeni adı ile Meta, aynı zamanda Instagram üzerinden de içerik üreticilere para teklif ediyor. Kasım ayı içerisinde 58 milyon görüntüleme almayı başaran üreticiler için 45 bin dolar ödeme yapılacak.

Sosyal medya platformları para dağıtıyor

Özellikle son dönemlerde sosyal medya platformlarının adeta para dağıttığını görüyoruz. Sadece Facebook değil aynı zamanda diğer birçok şirket benzer projelere imza attı. Snapchat, Twitter, TikTok ve YouTube gibi devler üreticilere büyük oranda yatırım yapıyor. YouTube Shorts olarak bilinen özellik sayesinde 10 bin dolar gibi yüksek miktarlar YouTube tarafından dağıtılıyordu.

TikTok ve Twitter yine benzer çalışmalara sahip. Twitter bildiğiniz üzere bazı özel tweet girişimlerinde bulunuyor. Peki sizce Facebook tarafından içerik üreticilere belirli miktarlarda ödeme yapılması teşvik edici olur mu?

İlgili Haberler:

>> Facebook Metaverse Teknolojisi Büyük Heyecan Yarattı: İkinci Hayatınıza Hazır Olun

>> Facebook Taciz Skandallarını Engellemek İçin Kolları Sıvadı: Otomatik Mesaj Silme