Bitcoin Enflasyon Karşısında Tek Çözüm Olabilir: Roket Severler Uzak Dursun

Bitcoin Neden En Popüler Kripto Para Birimi? İşte Tüm Detaylar!

Dünyanın en büyük kripto para birimi olarak bilinen Bitcoin enflasyon karşısında belki de tek çözüm yolu. Konuyla ilgili bazı analistler önemli açıklamalarda bulundu. İşte son dönemlerin en önemli 2 konusu ile ilgili detaylar.

Enflasyon oranları her geçen gün artış gösteriyor. Üstelik bu durum sadece Türkiye ile ilgili değil. Dünyanın tamamında ciddi bir enflasyon problemi var. Özellikle ABD gibi ülkelerde hiperenflasyon bekleniyor. Böyle birşey gerçekleşirse kısa bir süre içerisinde dünya felakete sürüklenebilir.

ABD kaynaklı bir enflasyon tüm dünyada çok daha sert etkiler gösterecektir. Bu nedenle birçok analist bazı çözüm önerileri sunuyor. ABD şu anda 30 yılın en büyük enflasyon rakamlarına sahip. Bu aynı zamanda 2008 krizinin bile aşıldığını gösteriyor. Çin’de de benzer bir durum olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin enflasyon karşısında dik duruyor

Konuyla ilgili konuşan Boston College Carroll School of Management’ta Yardımcı Doçent olan Leonard Kostovetsky Bitcoin için olumlu değerlendirmeler yaptı. Ona göre kripto para varlıkları enflasyona karşı önemli bir çözüm yolu. Hem sınırlı bir arza sahip olması hem de artan ilgi nedeniyle Bitcoin enflasyona karşı başarılı olabilir.

Bitcoin enflasyon karşısında

Elbette herkes onun kadar olumlu düşünmüyor. Bazıları ise bu tür kripto paraların büyük hacim sebebiyle zarar ettirme ihtimali olduğunu söylüyor. Ancak hatırı sayılır miktarda yatırım danışmanlık şirketi Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların toplanması gerektiğini düşünüyor.

Kripto paralar enflasyon düşmanı

Kripto paralar sınırlı bir arızanın olması nedeniyle enflasyon oranlarına karşı kullanılabiliyor. 2020 yılından itibaren yükselişe geçen dijital varlıkların en önemli numarası buydu. Herkes enflasyonun artacağını düşündüğü için kripto para almaya başladı. Bu durum ciddi fiyat yükselmelerine neden oldu.

Bitcoin Mart 2020 yılında 3 bin dolar seviyelerinden 68 bin dolara kadar çıktı. Ayrıca yüksek enflasyona karşı birçok kişiyi korudu. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Piyasalarında Bu Hafta Neler Yaşandı? (9 – 16 Kasım 2021)

>> Kripto Paralara Vergi Geliyor İddiası Borsayı Kana Buladı: Ethereum, Holo, Solana ve Doge