Facebook iPhone Kullanıcılarını İzlemenin Yollarını Arıyor: Her Yolu Deneyecek

En değerli markalar listesi

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları içerisinde yer alan Facebook iPhone kullanıcılarını izlemek için yeni yollar arıyor. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara hep birlikte göz atalım.

Apple kısa bir süre içerisinde yeni işletim sistemini aktifleştiriyor. Son detaylara göre yeni işletim sistemi iOS 15 ile birlikte iPhone modelleri için yeni bir sayfa açılıyor. iOS 15 olarak adlandırılan bu işletim sistemi çok daha fazla gizlilik sunacak. Facebook başta olmak üzere reklam veren birçok şirketi zor durumda bırakacak kararlar alındı.

iOS 15 ile birlikte gelecek olan gizlilik sayesinde Facebook tarzı sosyal medya platformları yeterince reklam gösteremeyecek. Yakın bir gelecekte Facebook buna bazı çözümler bulmaya çalışacak. Şirketin öncelikle kategori seçme imkanı sunması bekleniyor. Bu özellik ile birlikte kullanıcılar kendi ilgilendikleri kategorilerde reklam görecek.

Facebook iPhone kullanıcılarını reklamlara çekmek istiyor

Facebook gibi sosyal medya platformları kullanıcı verilerini alarak daha hedef odaklı reklamlar göstermeye çalışıyor. Böylece mutfak robotu arayan birisine matkap reklamı gösterilmiyor. Google yine benzer stratejiye sahip. Birçok büyük şirket internet ve sosyal medya hizmetleri verirken bu tür yöntemleri kullanıyor.

Facebook iPhone kullanıcılarını

Facebook yeni Apple stratejisine bağlı olarak Instagram ve WhatsApp hesabını birbirine bağlayacak. Böylece WhatsApp üzerinden alınan veriler Instagram ve Facebook platformunda reklam olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Özellikle Türkiye’de WhatsApp ile ilgili karar büyük tepki toplamıştı. Muhtemelen bu karar birçok ülkede tepki ile karşılanacak.

Facebook yeni stratejiler deniyor

Ortaya çıkan son detaylara göre Facebook yeni stratejiler deniyor. Böylece kendisi ile ilgili iOS 15 sorununu aşmaya çalışıyor. Reklam gelirlerinin düşmesini engellemek isteyen Facebook, Business manager gibi hizmetleri yenilemeye de çalışıyor.

iPhone kullanıcılarını adeta ablukaya almayı planlayan Facebook platformu, e-posta yönetimini de etkilemek isteyecek. Kullanıcılar eğer isterlerse e-posta üzerinden reklam görebilecek. Peki siz yeni iPhone stratejisi ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Britney Spears ‘tan Instagram Açıklaması Geldi, Bu Arada Instagram’ın Kralı Hâlâ Ronaldo!

>> Sosyal Medya Fenomeni Larin Doktorluk Mesleğinden Çıkarıldı: Yeni Tartışma Başladı


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here