Sosyal Medya Fenomeni Larin Doktorluk Mesleğinden Çıkarıldı: Yeni Tartışma Başladı

sosyal medya fenomeni Larin

Birçok kişinin yakından takip ettiği sosyal medya fenomeni Larin doktorluk mesleğinden men edildi. Alınan bu karar hayranları tarafından şaşkınlıkla karşılandı. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen detaylara birlikte bakalım.

.

Twitter dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alıyor. Özellikle son dönemlerde bu platformun çok daha fazla ön plana çıktığı görülüyor. Sosyal medya siteleri ile birlikte aynı şekilde yeni fenomenler hayatımıza girdi. Bu fenomenlerin önemli bir bölümü Twitter ve Instagram üzerinden kendisini tanıtma imkanı buldu.

Twitter fenomenleri arasında yer alan Larin genel olarak fazlaca paylaşım yapıyordu. Onun paylaşımları çalıştığı hastane tarafından doğru bulunmadı. Ayrıca trans bir birey olması nedeniyle hastanenin onu dışladığı ortaya çıktı. Durum böyle olunca sosyal medya üzerinden sert tepkiler geldi.

Sosyal medya fenomeni Larin tartışmaların merkezinde

Onun doktorluktan men edilmesi ile ilgili gelen tepkilere bakıldığında haklı görüldüğünü söyleyebiliriz. Kendisinin memuriyetine de son verilmiş olması işleri kötü bir noktaya götürdü. Twitter ve Instagram hesapları üzerinden yaşananları anlatan sosyal medya fenomeni takipçilerinden destek istiyor.

sosyal medya fenomeni Larin

Çapa Tıp Fakültesi mezunu olan Larin bugüne kadar çok fazla mobbinge maruz kaldı. Ayrıca hastanede çalışmaya başladığı ilk günden itibaren bir hemşire tarafından şikayet edildi. Böylece ilk soruşturması başladı. Sosyal medyadan gelen tepkilere bakıldığında bazıları onun sadece vücudu ile ön plana çıkmaya çalıştığını söylüyor.

Sosyal medya paylaşımları iş hayatını etkiler mi

Yaşanan bu olaydan sonra en fazla merak edilen sorulardan birisi de sosyal medya paylaşımlarının iş hayatını etkileyip etkilemediğiydi. Yapılanlara bakılırsa iş hayatını bir ölçüde sosyal medya etkileyebiliyor.

Kendisinin sadece trans birey olduğu için işten çıkarıldığını söyleyen sosyal medya fenomeni hakkını arayacak. Ancak ortaya çıkan iş hayatı ve sosyal medya tartışmaları ise uzun bir süre daha gündemdeki yerini koruyacak gibi görünüyor. Peki sizce sosyal medya paylaşımları iş hayatını etkilemeli mi? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Twitter Türkiye’de Emoji İle Tepki Verme Özelliğini Deniyor: Hangi Emojiler Kullanılacak

>> SYNNEX ve Tech Data Birleşerek Lider bir Global BT Distribütörü ve Çözüm Sağlayıcısı olan TD SYNNEX Şirketini Oluşturdu


CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here