Yeni Dead Space, Korkudan Ödünüzü Patlatacak! Nasıl mı?

Dead Space‘in remake sürümüyle karşılaşmamıza az bir süre kaldı. Şimdiye dek yayınlanan görsel detaylar ve paylaşılan bilgiler, biz oyuncuları heyecanlandırmaya yetti. Oyunun Teknik Yönetmeni David Robillard ise, beklentilerimizi biraz daha yükseğe çıkardı diyebiliriz. Umarız bu gösterilenler ve yapılan açıklamaların ardından bir hayal kırıklığı ile karşılaşmayız.

Yeni Dead Space oyununun Teknik Yönetmeni David Robillard, geçtiğimiz günlerde PLAY dergisine bir röportaj verdi ve yeni oyunda yaşadığı bazı deneyimlerden söz etti.

Robillard, yeni oyunu karanlıkta kolay kolay oynayamadığını söylüyor. Hatta oynamaya çalıştığı esnalarda bir kulaklık takmama kararı almış. Zira dediğine göre öyle etkileyici ve korkutucu bir atmosfer var ki, bunu kaldırabilecek bir durumda hissetmiyormuş kendini.

Yeni Dead Space, Korkudan Ödünüzü Patlatacak!

“Dead Space’i gece oynadığımda, kulaklık takamıyorum. Çünkü çok korkunç.”

Robillard, korkutucu bir atmosfer oluşturabilmek için hem görsel hem de işitsel unsurları en ince detaylarına kadar kullandıklarını bildiriyor. Hatta oyuncuların, oyunun hiçbir noktasında kendilerini güvende hissedemeyeceklerini ifade ediyor. Zaten bunu amaçlayarak hareket edilmiş; “Birileri senin öğle yemeği paranı istiyor ve onlar dost canlısı kimseler değil.”

Dead Space’in remake sürümü, yeni nesil konsollar ve PC için 27 Ocak itibarıyla raflarda yerini alacak. Isaac Clarke ile bir kez daha karşılaşmak için sabırsız olanlara söyleyelim, bu kez daha gelişmiş oyun mekanikleri ve daha akıcı bir oyun deneyimi bizi bekliyor.

Kendi adıma konuşmam gerekirse, orijinal oyunun fazla hantal olduğunu düşünüyorum.

Öte yandan, yapımcıların bu tip “Çok korkutucu, ödünüz patlayacak” gibi açıklamalar yapması da biraz “reklam” kokuyor diyebiliriz. Zira geçmişte de benzer açıklamalar görmüştük ve sonrasında büyük hayal kırıklıklarıyla da karşılaşmıştık.

Dead Space, şu an Steam’de ön siparişte. Oyunun standart sürümünün 1000 TL’lik fiyat etiketi var. Eğer ön sipariş verirseniz, 129 TL değerindeki DS2’yi de ücretsiz olarak arşivinize ekleyebilirsiniz.

Dead Space’in filmi de gelebilir

Efsane yapımcı, senarist ve yönetmen John Carpenter, kısa süre önce bir röportaj vermiş ve video oyunlarına olan tutkusundan da söz etmişti. Carpenter’ın özellikle üzerinde durduğu marka ise, Dead Space olmuştu ve şunları dile getirmişti:

“Video oyunlarının sıkı bir hayranıyım ve tüm oyunları oynadım (Dead Space hakkında). Şu aralar yeni dijital kameralara göz atıyorum ve açıkçası bu kameralarla bir Dead Space filmi çekmek isterim. Ben böyle söyledim diye bana ‘Peki ne zaman çekiyorsun?’ diye soranlar da oldu. Sanırım şu an bu film projesinin zaten bir yönetmeni var ve bana bir şey sormadılar. Sormadıkları sürece de bir şey yapamam.”

İlgili Haberler

>> Facebook Messenger’a Yeni Özellikler! Kimse Sizi Göremez!