POCO M4 Pro 5G MIUI 14 Güncellemesiyle Buluşuyor

Xiaomi’nin beğeni toplayan POCO M4 Pro 5G modeli, MIUI 14 güncellemesi almaya başladı. Xiaomiui’nin haberine göre, Xiaomi hızla devam eden güncelleme çalışmalarıyla Android 14’ün yakında tanıtılması öncesinde mevcut Android 13’ü destekleyen tüm modellerine güncelleme sunmayı hedefliyor.

.

Son olarak, POCO M4 Pro 5G modeli için benzer bir karar alındı ve bu model de Android 13 tabanlı MIUI 14 güncellemesini alacak.

POCO M4 Pro 5G MIUI 14 Güncellemesini Aldı

Xiaomi’nin 2022’de kullanıcıların beğenisine sunduğu POCO M4 Pro 5G modeli, MIUI 14 güncellemesini almaya başladı. Şu anda, ilgili telefonun Global ROM sürümü için yeni güncelleme yayınlandı ve yakında diğer ROM sürümleri için de kullanıma sunulacak. Yeni güncelleme, MIUI-V14.0.1.0.TGBMIXM yapı numarasına sahiptir ve Haziran 2023 güvenlik yamasını içermektedir.

POCO M4 Pro 5G

Xiaomi’nin etkinliğiyle birlikte, yeni arayüzün önemli detayları ortaya çıktı. Artık kullanmadığınız, ancak sistem izin vermediği için kaldırılamayan bazı temel uygulamaları silebileceksiniz. Ayrıca Xiaomi, üçüncü taraf uygulamaların güç tüketimini yüzde 22 azaltan foton motoru (foton engine) teknolojisi sayesinde özellikle çoklu oyuncu oyunları gibi uygulamaların performansını iyileştirdiğini belirtiyor.

POCO M4 Pro MIUI 14 İle Yenilikler Sunuyor

Şirketin bir diğer iddiası ise sistem performansında ciddi bir artış olduğudur. Android 13 ve MIUI 14 ikilisiyle birlikte sistem akıcılığı yüzde 88 artırıldı. Buna rağmen güç tüketiminde yüzde 16 iyileştirme yapıldı. MIUI 14, bir önceki sürüme göre yüzde 23 daha az alan kaplamasıyla dikkat çekiyor.

Bu sonuç, MIUI arayüzünün yeniden ele alınması ve geliştirilmesiyle elde ediliyor. Yeni MIUI 14, önceki sürümlere göre daha hızlı, daha kararlı ve daha az yer kaplamasıyla öne çıkıyor. Ancak belirtmek gerekir ki, Snapdragon 8 Gen 1, 8 Gen 1+ ve yeni Snapdragon 8 Gen 2 işlemcili modeller, bu yeniliklere odaklanarak optimize edilmiştir.

MIUI 14 ile birlikte “süper simgeler” adı verilen bir özellik sunuluyor. Bu özellik, ana ekrana farklı semboller eklemenizi sağlar ve daha canlı bir tema oluşturmanıza olanak tanır. Yeniliklerle dolu MIUI 14 güncellemesi, POCO M4 Pro 5G kullanıcılarına daha zengin bir deneyim sunmayı hedefliyor.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Powerbank Mickey Mouse Deseniyle Geliyor!

. . . .