FleetOS İşletim Sistemi İle Tanışın: Büyük Bir Kontrol Sağlayacak

FleetOS işletim sistemi

FleetOS işletim sistemi günümüzün en ilginç sistemleri içerisinde yer alıyor. Peki bu yeni işletim sisteminin en önemli özellikleri arasında neler bulunuyor.

Küresel çapta birçok farklı işletim sisteminin kullanıcılarla paylaşıldığını görüyoruz. Paylaşılan tüm bu işletim sistemleri çeşitli fırsatlar yaratıyor. Mesela Apple tarafından geliştirilen iOS bunun en güzel örnekleri içerisinde yer alıyor. Bu işletim sistemi ile birlikte iPhone cihazları birçok farklı özellik kazandı.

Bugünlerde yeni bazı işletim sistemlerinin çeşitli roller için kullanıma açıldığını görüyoruz. FleetOS olarak bilinen yeni işletim sistemi daha şimdiden birçok kişiden tam not aldı. Tamamen uzaktan kontrol sağlayan bu sistem ile birlikte devasa filolar yönlendirilebilir.

FleetOS işletim sistemi

Amazon tarafından satın alınan Rivian şirketi yeni bazı hizmetler vermeye başladı. Bu hizmetlerden bir tanesi de filoların kontrolü ile ilgili. Böylece dev şirketler filolarını çok daha rahatlıkla kontrol edebilir. Yeni işletim sistemi bunu ciddi ölçüde merkezi hale getirecek.

FleetOS işletim sistemi

Bahsi geçen işletim sistemini kullanan devasa filolar aynı zamanda çeşitli servis planlarına sahip olacak. Yine Rivian tarafından tüm bu servis planları uygulamaya koyulacak. Normal şartlarda filo kontrol etmek açıkçası pek kolay olmuyor. Özellikle onların nereye gideceğini veya filoda yer alan araçların nerede durduklarını görmek kolay değil.

Ticaret filoları kontrol altında olacak

Ticari işlemlerde taşımacılık her zamankinden daha büyük bir öneme sahip. Mesela geçtiğimiz aylarda İngiltere’de filolar ile ilgili büyük bir kriz yaşanmıştı. Bu krizin benzerini diğer Avrupa Birliği ülkelerinde görmek mümkün. Ancak yeni geliştirilen FleetOS işletim sistemi ile filolar daha kontrollü olacak.

Rivian günümüzde en büyük elektrikli otomobil üreticileri içerisinde yer alıyor. Aynı zamanda bu tür işletim sistemleri çıkararak ticari işlevselliğe önemli ölçüde destek sunuyor. Önümüzdeki yıllarda elektrikli otomobillerin ticari filolarda daha fazla kullanıldığını şahit olabiliriz. FleetOS ile bu tür filoların kontrolü daha kolay olacak.

İlgili Haberler:

>> Android vs iOS: En Güvenli İşletim Sistemi Açıklandı

>> Android vs iOS Kullanım Oranı Belli Oldu: Hangi İşletim Sistemi Daha Fazla Kullanılıyor