Samsung Galaxy S23 Ultra Devasa Parmak İzi Sensörü İle Geliyor!

Galaxy S23 Ultra

Samsung Galaxy S23 Ultra modeli, devasa bir parmak izi sensörü ile kullanıcıları karşılayacak. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Bildiğiniz üzere Samsung’un Galaxy S serisi, her sene yeni teknolojiler ve farklı tasarımlar ile karşımıza çıkmaya devam ediyor.  Geçtiğimiz aylarda kullanıcıların beğenisine sunulan Galaxy S22 serisi modellerinin bir hayli ilgi gördüğünü söyleyebiliriz. Özellikle serinin Ultra modelinde yerleşik bir S Pen bulunuyor olması da, kullanıcılara Note serisi kullanıyor hissiyatı yaşatmayı başardı. Ülkemiz bazında değerlendirdiğimizde, eğer fiyat kısmını bir kenara bırakırsak, Türkiye’deki en güçlü akıllı telefon modelleri arasında yer aldığını söyleyebiliriz.

Serinin yeni modeli olan Galaxy S23 Ultra modeli hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. Söz konusu modelin ekran tasarımı hakkında bazı render görüntüleri ortaya çıktı. Fakat bu görsellerin henüz gerçeği yansıtmayabileceğini söyleyebiliriz. Çünkü her ne kadar serinin tanıtımına kısa bir süre kalmış olsa da, marka tarafından henüz net bir açıklama bulunmuyor. Güvenilir kaynaklar tarafından ortaya çıkan yeni bilgiler ise, serinin ultra modelinin, ekran altı parmak izi sensörü tarafında yeni teknolojiler ile geleceği yönünde. İşte ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy S23 Ultra Devasa Parmak İzi Sensörü İle Geliyor!

Ortaya çıkan görselleri incelediğimizde, Galaxy S23 Ultra modelinin, iki parmağa rahatça sığabilen geniş bir parmak izi sensörünün gelmekte olduğunu görüyoruz. Qualcomm tarafından geliştirilen 3D Sonic Max Ultrasonic ismi ile karşımıza çıkan sensör, güvenilirlik ve okunabilirlik tarafında, piyasadaki diğer ekran altı parmak izi okuyucu sensörleri arasında en iyisi olmayı amaçlıyor.

Ekran altı parmak izi okuyucu sensörünü ilk  olarak Galaxy S10‘un ekranında görmüştük. Quaalcomm imzalı sensörü  kullanan model, o zaman da piyasadaki en hızlı sensörlerden biri oalrak anılıyordu. Üzerinden yıllar geçti ve Qualcomm, söz konusu teknolojisini daha da geliştirdi. Artık 3D Sonic Max Ultrasonic isimli sensör, bir hayli hızlı ve  güvenilir bir performansa sahip. Öyle ki aynı sensör ile gelen Vivo X80 Pro modelinin ekran altı parmak izi okuma performansını değerlendirdiğimiz zaman, bir hayli hızlı olduğunu görüyoruz. Bu yüzden Samsung da Galaxy S23 Pro modelinde, benzer bir performans ile karşımıza  çıkacaktır.

İlgili Haberler

>> Uygun Fiyatlı Kulaklık Realme Buds T100 Piyasaya Sürüldü!