Yeni iOS 16.3 İlginç Özelliklerle Geliyor: İşte O Özellikler

Yeni iOS 16.3

Yeni iOS 16.3 son derece ilginç özelliklerle kullanıcıları selamlıyor. Şirket iPhone cihazlarda hayal kırıklığı yaratsa bile işletim sistemlerinde bunu telafi etmeyi başarıyor.

İşletim sistemi güncellemeleri bir akıllı telefon için en önemli konulardan bir tanesidir. Mesela Android sırf bu yüzden düzenli olarak eleştiri alıyor. Öte yandan iOS için aynı durum söz konusu değil. Yeni güncellemeler ile birlikte birçok farklı özellik aldığını görüyoruz.

Defalarca yapılan genel testlerden sonra artık iOS 16.3 hazır. Dağıtımı yapılan bu işletim sistemi beraberinde kullanıcılara birçok yeni özellik sunuyor. Bu özellikleri kullanmak büyük oranda hem güvenlik hem de kolaylık sağlayacak. Bu gelen özelliklerden ilki güvenlik anahtarı oldu.

Yeni iOS 16.3 bağlantı güvenliği sağlayacak

Yeni iOS işletim sistemi ile birlikte gelen güvenlik anahtarı kullanıcıların özellikle 3. parti uygulamalara bağlanırken korunmasını sağlayacak. Ne yazık ki bu tür uygulamalar kullanıcıların verilerini çalabiliyor. Şirket yeni güvenlik anahtarı sistemi ile bunu engellemeye çalışacak.

Yeni iOS 16.3

Yeni gelen başka bir özellik ile birlikte ortak duvar kağıtları kullanılabilecek. Yani Apple’ın bütün cihazlarında aynı duvar kağıdını bağlantılı olarak kullanabileceksiniz. iPhone cihazlarda hatırlayacağınız üzere acil arama sorunları vardı. Herhangi acil bir durum olmamasına rağmen kullanıcılar yanlışlıkla acil durum hattını meşgul edebiliyordu. Bundan sonra acil çağrılar tuşlara basılıp çekilmeden yapılamayacak.

Birçok hata güncellemesi yapıldı

Yeni iPhone işletim sistemi güncellemesi ile birlikte bazı hatalar ayıklandı. Böylece efektif bir iPhone kullanma imkanı ortaya çıktı. Özellikle kilit ekranında ve Siri bağlantısında çeşitli sorunlar yaşanıyordu. Bu sorunlar giderilmiş oldu.

Yeni iOS 16.3

Yeni iOS 16.3 kullanıcılara birçok ölçüde avantaj sağlıyor. Bu avantajlarla birlikte iPhone kullanmak eskisinden daha kolay ve keyifli hale geliyor. Peki siz bu yeni güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Apple iOS 16.3 ve iPadOS 16.3 Beta Versiyonlarını Yayınladı!

>> Anker, Türkiye’de Kiosk Konseptiyle İlk Kez Akasya AVM’de