Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 beklenenden erken gelebilir

Google News Abone Ol

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 katlanabilir akıllı telefonlar beklenenden önce satışa çıkabilir. İşte detaylar.

Samsung, amiral gemisi olan Galaxy Note serisi akıllı telefonlarını genellikle eylül ve ekim ayları arasında satışa çıkarıyordu. Bu sebeple Güney Koreli teknoloji devinin yeni akıllı telefonlarını bu tarihte tüketicilere satışa çıkaracaktı. Ancak yeni bir sızıntıya göre, bu sene temmuz ayında satışa çıkaracak.

Galaxy Z Fold 2 geçen sene eylül ayında satışa çıkardı. Yeni akıllı telefonlarını daha erken tanıtmayı planlayan Samsung, temmuz ayını hedeflemiş durumda. Senede iki amiral gemisini piyasaya sunan Samsung, geçen Ocak ayında Galaxy S21 serinini tanıtmıştı. Bu durum sızıntının doğru çıkmasının oranını artırıyor.

Samsung,  iki amiral gemisi arasında altı ay bırakması doğru bir strateji olarak öne çıkıyor. Güney Koreli teknoloji devi yeni cihazını temmuz ayında satışa sunacağı anlamı sahip. Bu söylentinin doğruluğunu söylemek için henüz çok erken. Samsung, belki de temmuz ayında yeni akıllı telefonunu satışına yer verir. Ancak salgının olduğu bu zamanlarda üretim gecikmesiyle karşılaşıp karşılaşmayacağı gibi durumlar satış durumunu geciktirebilir. Samsung ikinci nesil akıllı telefonlarında bir sıkıntı yaşamasa da, ilk nesilde çıkıştan hemen önce bazı problemlerle karşılaşmıştı.

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip

Galaxy Z Fold 3 ve Z Flip 3 sızan özelikler

Sızan bilgeler arasında Samsung’un, yeni amiral gemisinin ana ekranın boyutu 7.55 inçlik büyüklükte. Dışındaki ekran ise 6.21 inçlik bir boyuta sahip. Ekranın LTPO temelli ve 120 Hz yenileme hızına sahip. Galaxy Z Fold 3, ikinci nesil cihazı UTG (Ultra Thin Glass) bileşiminden bir değişiklik yapması ve plastiğe geri dönmesi olası. Ayrıca Galaxy Note serisindeki gibi bir S Pen kaleme sahip. Bu durum ilk kez bir katlanabilir cihazda göreceğimiz anlamına geliyor.

Sızıntılara göre temmuz ayında çıkması beklenen yeni amiral gemisinin altı kameraya sahip ilk Samsung modeli olacağı iddia ediliyor. Ayrıca ilk defa bu modelle katlanabilir ilk altı kameralı telefon unvanını kazanacak.

Samsung’un yeni gelecek amiral gemisi hakkında ne düşünüyorsunuz. Lütfen yorum kısmında belirtiniz.

>>Galaxy A serisinin 2017 yılında çıkan akıllı telefonlarına artık güncelleme gelmeyecek


CEVAP VER