Samsung Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 Yeni Özellikler İle Geliyor!

Samsung iPhone

Samsung’un katlanır modelleri Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4, bölünmüş ekran özelliği ile kullanıcıların karşısına çıkacak. İşte detaylar.

Samsung Galaxy Z Fold ve Flip serisinin katlanabilir akıllı telefon piyasasında lider konumunda olduğunu biliyoruz. Özellikle piyasaya son sürülen Flip 3 ve Fold 3 modelleri, her ne kadar fiyat tarafında kullanıcıları üzse de, teknik özellik ve katlanır ekran performansı konusunda, şüphesiz piyasadaki en iyi modellerden olduğunu söyleyebiliriz. Katlanır telefon kısmına gelecek olursak, yazılımsal tarafta bazı eksikliklerin olduğunu söyleyebiliriz. Her ne kadar Samsung, kendi ara yüzünde, katlanabilir telefonlarını tam optimize bir şekilde çalıştırıyor olsa da çoklu ekran kullanımında bazı eksiklikler mevcut.

Geçtiğimzi günlerde Google2ın klavye uygulaması Gboard’a gelecek bazı güncellemeler ile, artık katlanabilir ekrana sahip akıllı telefonlarda, ikiye bölünmüş klavye kullanımı mümkün hale geliyordu. Artık çoklu uygulama kullanımı veya, daha fazla işlemi bir arada yapabilmek adına, daha işlevsel özellikler gelecek. Söz konusu özelliklerin Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 modelleri de daha da kullanışlı hale gelmesi bekleniyor. İşte yeni özellikler hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Samsung Galaxy Z Flip4 ve Z Fold4 Yeni Özellikler İle Geliyor!

Ünlü sızıntıcı IceUniverse kaynağına göre, Z Fold4 ve Z Flip4 modeli, bölünmüş ekran özelliği ile gelecek. Bu sayede, çoklu pencere gibi, çoğu uygulamayı aynı anda açabilmeniz mümkün hale gelecek. Böylece söz konusu katlanır modellerin, artık daha işlevsel olacağını söyleyebiliriz.

Galaxy Z Flip4

Genel olarak değerlendirdiğimizde, katlanabilir ekrana sahip bir akıllı telefonda, söz konusu özellik için geç bile kalındığını söyleyebiliriz. Çünkü piyasadaki büyük ekranlı tabletlere dahi baktığımızda, çoklu ekran kullanımının mümkün olduğunu görmekteyiz. Samsung ise, yeni katlanır modelleri için bu uygulamayı devreye sokacak. Artık iki yada daha fazla uygulamayı bir arada açmak ve kullanabilmek, yeni katlanır akıllı telefonlar sayesinde mümkün hale gelecek.

Ağustos ayında tanıtılması beklenen Z Flip4 ve Z Fold4 modelleri hakkında aktarılanlar bu kadar önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Yeni gelişmelerden haberdar olabilmek için takipte kalın.

İlgili Haberler

>> Huawei Enjoy 50 Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

>> Google Android 12 İçin İptal Kararı Verdi: Herkesi Şaşırttı