Gboard Yakında Bölünmüş Klavye Desteğini Tabletler İçin Alacak!

Gboard klavye

Yakında yayınlanacak Gboard güncellemesi sayesinde tabletler bölünmüş klavye desteğini alacak. İşte yeni güncelleme hakkında tüm detaylar.

Google’ın Gboard uygulamasının, en çok kullanılan klavye uygulamalarından biri olduğunu biliyoruz. Özellikle Google’ın, Gboard konusunda, önemli çalışmalarının olduğu ve yeni özellikler ile geldiğini de sıklıkla görüyoruz. Hatta her ay Gboard tarafında yeni özellikler, temalar vs. geldiğini de söyleyebiliriz. Uzun süredir Gboard tarafında bölünmüş ekran desteğinin, akıllı telefonlarda kullanılabilir hale geldiğini belirtelim. Fakat son zamanlarda bir hayli ilgi gören katlanabilir ekranlı akıllı telefonlarda ve tablet tarafında bölünmüş ekran klavyesi desteği bulunmuyordu. Ortaya çıkan son detaylara göre ise, yakında tabletler ve katlanır telefonlar, Gboard tarafında bölünmüş ekran klavyesi desteğini alacak. İşte yeni güncelleme ile söz konusu özelliği kullanabilecek olan tüm modeller.

Gboard Yakında Bölünmüş Klavye Desteğini Tabletler İçin Alacak!

Zaten geçtiğimiz aylarda Google’ın Gboard üzerinde, katlanır telefonlar ve tabletler için bölünmüş klavye desteği üzerinde çalışmalar yaptığına dair sızıntılar bulunuyordu. Fakat yeni güncellemenin ne zaman yayınlanacağına dair herhangi bir ayrıntı bulunmuyordu. Sonunda yakında yayınlanacak güncelleme ile, daha büyük ekranlı tabletler ve katlanır telefonlar için Gboard bölünmüş klavye desteği geleceği ortaya çıktı. Artık büyük ekranlı cihazlarda yazı yazmak daha kolay hale gelecek.

Gboard klavye

Söz konusu özelliğin zaten akıllı telefonlarda kullanılan bir işlev olduğunu biliyoruz. Bu yüzden Google’ın yakında sunacağı özelliğe hakimiz diyebiliriz. Klavyenin ortadan ikiye bölünüp, sağa ve sola ayrıldığı özellik sayesinde, büyük ekranlarda yazı yazmak çok daha kolay hale gelecek. Yakında sunulacak özelliğin 10 inç ve üzeri tabletlerde ve Samsung’un Galaxy Z Fold 3 modelinde gelmesi bekleniyor. Daha sonrasında ise, piyasadaki diğer katlanabilir akıllı telefonlar için kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor. Zaten bu özelliğin, uzun süredir büyük ekranlı cihazlarda kullanılabilir hale geleceğine dair sızıntılar bulunuyordu. Artık yeni güncellemenin önümüzdeki haftalarda katlanır telefonlar ve tabletler için kullanılabilir hale geleceği kesinleşti.

İlgili Haberler

>> Google Pixel Fold Bir Kez Daha İptal Oldu: Katlanır Telefon Google İçin Hayal!

>> iPhone 14 Pro Özel Renk Seçeneği İle Gündemde!