Samsung 200 MP Kamerasını Kullanıcılara Sergiliyor!

Samsung 200 MP

Samsung 200 MP çözünürlüğe sahip kamera lensi Samsung tarafından kullanıcılara sergilendi. İşte yakında Samsung modellerinde göreceğimiz lens hakkında tüm ayrıntılar.

Samsung’un ISOCELL lensleri, üstün teknolojiler kullanarak, minimum kamera çıkıntısı ile maksimum performansı sunmayı amaçlıyor. Öyle ki Samsung tarafından, ileride insan gözü ile aynı kaliteye sahip lensler üretebileceklerini duyurdu. Fakat şu anlık 100 MP ve 200 MP‘lik lensler gündemde. Yakın zamanda Samsung’un ISOCELL lensleri ile alakaları yapılan açıklamalarda, Samsung için 200 MP’lik kameralı akıllı telefonların hayal olmadığına, yakında tanıtılacak olan Samsung modellerinde 200 MP daha daha yüksek çözünürlüğe sahip kameraların karşımıza çıkacağına dair açıklamalar yapılmıştı.

Hatta Samsung 200 MP çözünürlüğe sahip ISOCELL HP1 lensini tanıtmıştı. Fakat söz konusu lensin herhangi bir akıllı telefonda kullanılmadığını belirtelim. Devasa piksel çözünürlüğüne sahip lens, ilk tanıtıldığında bir hayli ilgi görmüştü. Hatta Samsung hayranları, piyasaya sürülecek ilk Samsung modelinde söz konusu lensin piyasaya sürüleceğini tahmin ediyordu. Ne yazık ki beklendiği gibi olmadı. Çünkü Samsung HP1 sensörünü henüz herhangi bir cihazında kullanmadı. Fakat Samsung’un yakın zamanda yaptığı paylaşımlar, kullanıcıları sevindirecek haberler veriyor. Söz konusu lens ile çekilmiş fotoğraf, yakında bu lense sahip bir akıllı telefonun piyasaya sürüleceğini müjdeliyor. İşte tüm ayrıntılar.

Samsung 200 MP Kamerasını Kullanıcılara Sergiliyor!

Samsung ISOCELL HP1 sensörünü, kediler ile bir kez daha kullanıcılara sergiledi. Samsung tarafından paylaşılan videoyu izlediğimizde, söz konusu sensör ile çekilen bir kedi fotoğrafının, duvara baskısının alındığını görüyoruz. Yani HP1 sensörünün 200 MP çözünürlüğe sahip olmasının, ayrıntıları  yakalama ve yüksek çözünürlüklü baskı alma konusunda bir hayli başarılı olduğu bir kez daha kanıtlanmış oluyor.

Ayrıca Samsung tarafından paylaşılan videoda, duvara baskısı alınan kedi görselini incelediğimizde de, renk paletinin iyi göründüğünü, ve baskıdaki kedinin ayrıntılarının belli olduğunu söyleyebiliriz. 28 x 22 metrelik bir baskıda dahi ayrıntıları bozulmayan kedi portesi, kullanıcıları heyecanlandırmış durumda. Çünkü böylesine büyük bir baskının, bir akıllı telefon ile çekilecek olması, ISOCELL HP1 lensinin, çözünürlük tarafından beklentilerin üzerine çıktığını bir kez daha kanıtlıyor.

İlgili Haberler

>> Google Pixel Fold Bir Kez Daha İptal Oldu: Katlanır Telefon Google İçin Hayal!

>> iPhone 14 Pro Özel Renk Seçeneği İle Gündemde!