Gerçek Aşkı, Flört Uygulamalarına Para Ödemeden De Bulabilirsiniz!

Gerçek Aşkı, Flört Uygulamalarına Para Ödemeden De Bulabilirsiniz!

Mashable sitesi, teknoloji severlerin ve tabii ki yeni ilişkilere yelken açmak için teknolojiden yardım almak isteyenlerin deneyimleyebileceği flört – buluşma uygulamalarıyla ilgili bilgiler paylaştı. Tabii bu bilgilere biz de ülkemizdeki bazı popüler flört uygulamalarını eklemek istedik.

Uygulama mağazasına gittiğimizde ve arama çubuğuna “Flört” yazdığımızda pek çok sonuçla karşılaşıyoruz. Hemen her uygulama, “En iyi benim” havasında ve hemen hepsi de “Beni bedava indirip kullanabilirsin” görünümünde. Oysa işler bu kadar kolay olmuyor…

Pek çok uygulamanın kullanışlı yapısı bulunmuyor, kullanıcı kitlesi az olabiliyor ve işe yarar özellikler için ciddi paralar (Hani bedavaydı yahu!) talep edebiliyor… Eh, fazla vakit kaybetmeden en iyi uygulamayı bulmak için de şu an sizinle paylaştığımız tipte haberlere göz atmanızda yarar var.

Daha evvel gelen bilgiler, özellikle pandemi sürecinde insanlar evlere kapandığı için flört ve arkadaşlık uygulamalarına olan ilgide ciddi artış yaşandığı yönündeydi. Hatta daha güvenli olduğu için sanal ilişki tercih edenlerde de artış söz konusu.

Reddit ve yurt dışındaki bazı tüketici araştırma raporları, flört uygulamalarına para vermenin mantıklı olmadığını gösteriyor. Hâlâ toplam değer ve geniş kitle göz önüne alındığında, ücretsiz servislerin daha mantıklı olduğu savunuluyor.

Mashable’daki verilere göre insanların özellikle “Şu servis/site/uygulama harika!” diyerek savunduğu bir marka yok. Her flört ve arkadaşlık uygulamasında ısrarcı, dolayısıyla can sıkıcı pek çok kimse bulunuyor.

Tabii profilini Facebook gibi bir servis üzerinden doğrulayanlara daha fazla güven duyuluyor. Yine de geçmişte yaşanan bazı deneyimler, kullanıcıların kendilerini olduklarından farklı göstererek karşısındakini maddi ve manevi olarak zarara uğratabildiğini gösterdi. Bu, günümüzde de devam eden bir tehlike ve maalesef bundan korunabilmek için kesin bir çözüm yok.

Yani siz para verip premium bir servise kaydolsanız bile, konuşmaya başlayacağınız kişinin gerçekten de “O” olduğu ve istediğiniz kişi olduğuna dair bir garanti yok. Nasıl olsun ki zaten…

Öte yandan, MIT Technology Review etiketli 2017’de yapılan bir araştırma, online platformlar üzerinden tanışan kişilerin sevgili olurlarsa uyumlu bir süreç yaşayabileceklerini ve evlendiklerinde de daha mutlu olabileceklerine işaret ediyor.

OkCupid

Tercih edebileceğiniz en kullanışlı uygulamalardan bir tanesi. Bir profil oluştururken, ilgi alanlarınızdan gelecekten beklentilerinize kadar size pek çok soru soruluyor ve bunlar sonucunda da sizinle benzer düşünce ve beklentilere sahip insanlarla eşleşmeniz hedefleniyor.

Ayrıca bu uygulama, yalnızca flört için değil, sadece arkadaşlık ya da ciddi ilişkiler için de tercih edilebilir. En azından “Bu hizmetleri sunabiliyoruz” diyen bir uygulama bu.

Kötü tarafı nedir derseniz, işe yarar pek çok özellik için para ödemeniz gerekiyor. Diyelim ki sizi 10 kişi beğendi, yani “like”ladı. Bu beğeni yapanları görebilmek için sizin de onları like etmeniz gerekiyor ve bunu tesadüfen yapmanız gerekiyor. “Yok, ben hemen görmek istiyorum” derseniz, işte bunun için para ödemeniz isteniyor. Kendinizi kaptırırsanız cüzdanı boşaltabilirsiniz, aman dikkat!

Badoo

Badoo, bazı yayınlar tarafından dünyanın en büyük buluşma platformlarından bir tanesi olarak gösteriliyor. Bu platformda tek amaç flört değil, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar da kurabilirsiniz. Evet, sadece arkadaşlık.

Facebook hesabınızla kullanabildiğiniz uygulama, bu sayede sizi ekstra vakit alacak sıkıcı işlemlerden kurtarıyor.

Tabii ki bu uygulamanın da çoğu özelliğini kullanabilmeniz için sizden ödeme yapmanız isteniyor ve çoğu kullanıcı yorumu, “Hiçbir şey anlamadan hesabım kapatıldı, üstelik premium hesabım olmasına rağmen kapatıldı,” yönünde. Artık tam olarak ne yaptılar bilemiyoruz tabii, ama yine de aklınızda olsun.

Her

Kadınlara yönelik hazırlanan bu uygulama, ücretsiz olarak uygulama market üzerinden indirilebiliyor. Güzel bir tarafı, uygulamanın Facebook üzerinden profil doğrulaması yapabiliyor, bu sayede “Acaba gerçek mi yoksa sahte bir profille mi konuşuyorum?” endişesi bir nebze ortadan kalkıyor.

Kullanıcıların şikayet ettiği konu ise, hemen her şeyin paralı olması ve üstelik yüksek fiyatlarla sunuluyor olması.

Gerçek Aşkı, Flört Uygulamalarına Para Ödemeden De Bulabilirsiniz!

happn

happn, yaşadığınız yere yakın konumda yaşayan ve sizinle benzer zevklere sahip kişilerle tanışmanıza imkân sunan uygulamalardan bir tanesi ve ücretsiz olarak indirilebiliyor. Bunu şöyle düşünebilirsiniz. Diyelim ki ufak bir yerde yaşıyorsunuz ve her gün pek çok kişiyle karşılaşıyor, ama konuşmaya cesaret edemiyorsunuz. Bu uygulama sayesinde, tabii onlar da üyeyse yüzyüze konuşmaktan çekindiğiniz kişilerle eşleşebilir ve mesajlaşarak bir başlangıç gerçekleştirebilirsiniz.

Tabii her şey çok iyi değil. Kullanıcılar, genellikle bot profillerden ve para isteyen, gerçekte ilişki arayışında olmayan profillerin çokluğundan şikayetçi.

Tinder ve Hot or Not’ı unutsanız iyi olur, yani yine de siz bilirsiniz tabii…

Bundan birkaç sene öncesine kadar flört uygulamaları denildiğinde akıllara yalnızca Tinder ve Hot or Not gelirdi. Özellikle genç kitle arasında, kulaktan kulağa yayılmasıyla ünlenen bu platformlarda, kısa sürelerde arkadaşlıklar kurmak ve ilişkilere başlamak zor değildi. Günümüzde ise bu iki platformda hem çoğu özellik paralı hem de kötü niyetli pek çok kişinin profilleri var.

> Xiaomi Watch S1 Akıllı Saat Göründü! Xiaomi 12 Serisi Fiyat Bilgileri Sızdırıldı!