Getir Küçülme Yolunu Seçti: Şirket Küçülecek

Getir küçülme yolu

Getir küçülme yolunu seçerek önemli bir karar almış oldu. Kısa bir süre içerisinde çok büyük pazar payına sahip olan Getir artık geri adım atacak.

Türkiye’de ve dünyada birçok alanda hizmet veren Getir bazı ülkelerde tartışma yaratıyordu. Özellikle son dönemlerde bu tartışmaların daha fazla arttığını görüyoruz. Dünyada çok sayıda kullanıcıya ulaşmayı başaran şirket artık küçülme yolunu seçiyor.

Konuyla ilgili ortaya çıkan son detaylara baktığımızda Getir yavaş yavaş küçülmeye başlayacak. Şirket zaten agresif bir şekilde büyümüştü. Bu agresif büyümenin şirketi olumsuz yönde etkilediği ifade ediliyor. Tüm dünyada olduğu gibi genel bir ekonomik problem yaşanıyor ve bu durum Getir markasını da etkiledi.

Getir küçülme yolunu tercih ediyor

Uzun tartışmalar sonucunda yaklaşık olarak yüzde 14 seviyesinde küçülmeye kararı alan Getir böylece geriye doğru gidişini kesinleştirmiş oldu. Birçok ülkede ciddi yayılma alanı bulmayı başaran Getir ne yazık ki bunu devam ettiremedi. Böylece zor bir karar aldı ve küçülmeye başladı.

Getir küçülme yolu

Bu küçülme sadece şirketin hizmetleri kapsamında olmayacak. Daha doğrusu şirketin verdiği hizmetler aynen devam edecek. Ancak çalışanların bir kısmının işten çıkarılacağı söylendi. Hatta küresel çapta 4400 çalışanın işine son verileceği ifade edildi.

Getir son zamanlarda agresif büyüyordu

Özellikle son dönemlerde Getir son derece agresif bir büyüme modeli izliyordu. Bu durum şirketin küçülme kararı vermesinde büyük bir etkiye sahip. Getir her küçüldüğünde aynı şekilde çalışanların bir kısmının işlerine son verilecek. Bu durumda çalışanların mağduriyetleri ortaya çıkabilir. En fazla endişe edilen konulardan bir tanesi de bu oldu.

Getir tarafından yapılan açıklamalara baktığımızda şirket çalışanlarının kesinlikle mağdur olmayacağı ifade ediliyor. Önümüzdeki aylarda şirket çalışanlarının mağdur olup olmadığı kesin olarak ortaya çıkacak. Peki siz Getir ve benzer uygulamalar hakkında ne düşünüyorsunuz? Konu ile ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Rusya, Morgan Freeman Dahil Yaklaşık 1000 ABD Vatandaşına Yasak Getirdi!

>> iOS 16 iPhone Cihazlarına Hangi Özellikleri Getirecek? İşte Beklenen Özellikler