Xiaomi ve Leica Ortak Oluyor: Akıllı Telefon Kameralarında Yeni Devrim

Xiaomi ve Leica

Xiaomi ve Leica ortaklık kararı aldı. Huawei ile birlikte akıllı telefonların kamera konusunda büyük bir aşama kaydettiğini görmüştük. Şimdi ise sıra Xiaomi markasında.

Xiaomi ve Leica bugüne kadar çok fazla iş yapmadı. Özellikle Huawei ile Leica arasında çok büyük bir ortaklık olduğunu biliyoruz. Ancak yaşanan bazı gelişmeler nedeniyle ikili yollarını ayırma ihtimali ile karşı karşıyaydı. Şimdi ise Huawei ve Leica ortaklığının tamamen sona erdiğini görüyoruz.

Konuyla ilgili açıklama yapan üst yetkililer Xiaomi ve Leica arasında uzun bir süredir ortaklık için çalışmaların başladığını söyledi. Bu ikilinin bir araya gelmesi sektörün en kaliteli akıllı telefon kameralarının ortaya çıkmasını sağlayacak. Zaten Xiaomi bu alanda önemli bir gelişme yakalamıştı.

Xiaomi ve Leica ortaklığı

Huawei 2016 yılında P9 serisi ve Mate 9 serisi ile birlikte çok büyük bir başarı elde etti. Her iki şirketin ortaklık kapsamında telefon kameralarını geliştirmiş olması işleri başka bir boyuta taşıdı. Hatta birçok kişi sırf kamera kalitesi nedeniyle Huawei akıllı telefonlarını alıyordu.

Xiaomi ve Leica

Bugünlerde işlerin biraz daha değiştiğini görüyoruz. ABD’nin Çin’e uyguladığı ticaret yasağı nedeniyle Huawei geri planda kaldı. Fakat sırf kamera kalitesinin yüksek olması nedeniyle Huawei uzun bir süre en iyi akıllı telefon kameraları listelerinde yer bulunmayı başarmıştı.

Xiaomi kamera performansı çok üst seviyelere çıkabilir

Xiaomi kamera performansı beklentilerin çok daha üzerine çıkma ihtimaline sahip. Şirketinin yaptığı bu yeni ortaklık nedeniyle kamera performansının DSLR kamera seviyesine çıkacağı ifade ediliyor. Aslına bakacak olursak sadece bu bile sektörün geleceğini gözler önüne sermeye yetiyor.

Xiaomi 12 Ultra kamera performansı bu ortaklığın ilk göstergesi olacak. Eğer cihazın kamera performansı çok üst düzey olursa bu ortaklığın başarılı olduğunu söyleyebiliriz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Xiaomi Mi Band 7, Redmi Buds 4 ve Redmi Buds 4 Pro Duyuruldu! İşte Özellikleri!

>> Xiaomi Telefon Fiyatları Artacak: Artık En Ucuzu Değil!