Getir Uygulaması Avrupa’da Büyümeye Doymadı: Yeni Bir Şirketi Bünyesine Kattı

Getir N11 hisse

Türkiye’de geniş bir kullanım alanına ulaşan getir uygulaması Avrupa’da büyümeye doymuyor. Özellikle son dönemlerde çok ciddi bir ivme kazandığını söyleyebiliriz. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen bütün detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’den çıkıp dünya çapında etkili olan çok fazla şirket yok. Ancak son dönemlerde milyon dolarlık yeni girişimlerin olduğu görülüyor. Türkiye’den çıkan bu girişimlerden bir tanesi de Getir uygulaması oldu. Özellikle son dönemlerde bu uygulama, dünyanın tamamında başarı yakalamak istiyor.

Şimdilik sadece Avrupa pazarında aktif bir şekilde çalışmalar yürüten Getir, büyük yatırım toplamıştı. Bu yatırımları nereye harcayacağı henüz net değildi. Fakat yeni gelen bir detaya göre Güney Avrupa pazarında aktif olan bir uygulamayı satın alarak işe başladı.

Getir uygulaması Avrupa’da satın alım yoluna gidiyor

Ortaya çıkan bazı haberlere göre Getir Avrupa’da çok daha aktif olmaya çalışıyor. 2021 yılında küresel genişleme politikası izleyen bu uygulama önemli şehirlerde hizmet vermeye devam ediyor. BLOK isimli bir uygulamayı satın alan firma böylece daha başka pazarlara yöneliyor.

Getir uygulaması Avrupa'da

Barcelona, Madrid ve Milano gibi şehirlerde hızlı market sipariş hizmeti veren BLOK isimli uygulama Getir tarafından satın alındı. Böylece şirketin kadrosuna yeni bir platform daha eklenmiş oldu. Yeni hizmet verilecek bölgeler ile birlikte firmanın 8 ülkeye yatırımı olacak. Getir platformunun kurucusu olan Nazım Salur bu konuda uygulamaya güveniyor.

Getir uygulaması Avrupa’nın her yerine yerleşecek

Blok isimli uygulamayı alması ile birlikte tüm gözlerin çevrildiği Getir uygulaması muhtemelen Avrupa’nın tamamında yaygın olarak kullanılacak. Londra, Amsterdam, Paris ve Berlin ile birlikte yeni şehirler eklendi. Böylece Avrupa’nın en önemli şehirlerinde hizmet verme politikası tuttu.

Uygulamanın kurucusu olan Nazım Salur tarafından yapılan açıklamalara bakıldığında BLOK İle ilgili önemli detaylara yer verildi. Bu uygulamanın aktif olarak çalıştığı bölgelerde kültürel uyumun çok fazla olduğu ifade edildi. Ayrıca uygulamanın altyapısına güvenildiği de belirtildi. Peki siz bu uygulama hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> Mobil Uygulama Kullanıcıları Güvenlik Konusunda Sınıfta Kaldı: Sonuçlar Çok Tuhaf

>> DenizBank verimliliğini artırmak için VMware Cloud Foundation ‘ı tercih etti