Google Dökümanlar Çökme Problemi İle Karşı Karşıya: Çözümü Basit

Google dökümanlar çökme

Google dökümanlar çökme sorunu yaşatıyor. Bu problemin özellikle son dönemlerde biraz daha artış gösterdiğini görüyoruz. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Dünyanın en çok kullanılan uygulamaları içerisinde yer alan Google dökümanlar kullanıcıları çileden çıkardı. Çevrimiçi kelime işlemci ile belge açıldığında bazı kelimelerin çökmeye neden olduğu ifade edildi. Üstelik bir defa kilitlenme durumu ortaya çıktığında yeniden çökme tetikleniyor.

Google konu ile ilgili yaşanan problemin farkında olduğunu belirtti. Ancak konu ile ilgili henüz bir gelişme ortaya çıkmadı. Sorunun geçici çözümü ise mümkün. Fakat bu çözümün geçici olduğunu belirtelim. Google muhtemelen bu problem ile ilgili yeni bazı çözümler ortaya koyacaktır.

Google dökümanlar çökme sorunu yaşıyor

Google dökümanlar uygulamasını kullanan bir kullanıcı konuyu gündeme getirdi. Google hesabından bunu denediğini ve hepsinde problem yaşadığını söyledi. Mesela kullanıcı eğer sıralı olarak aynı kelimeleri yan yana getirirse bir hata ortaya çıkıyordu. Büyük ve küçük harf farklılıkları için bu problem geçersiz kalıyor.

 Google dökümanlar çökme

Birçok kullanıcıda benzer durumun ortaya çıktığı ifade edildi. Konu ile ilgili ortaya atılan iddialara göre ingilizce bağlaçlarda da aynı sorun yaşanıyor. Problemin giderilmesi için yapılması gerekenler oldukça basit. Google dökümanlar içerisinde kullanılan “dil bilgisi önerisini göster” seçeneği kapatılırsa herhangi bir problem ortada kalmıyor.

Google yeni bir güncelleme yayınlayabilir

Hem eklentiler hem de diğer birçok açıdan bahsi geçen bu uygulama son derece kullanışlı. Fakat yaşanan bazı problemler nedeniyle kullanıcılar adeta isyan ediyor. Google dökümanlar ile ilgili forumda konuşan bazı kullanıcılar hatalı dosyaları silerek bu çökme probleminin ortadan kaldırılabileceğini belirtti.

Google muhtemelen önümüzdeki haftalarda yeni bir güncelleme yayınlayacak. Bu güncelleme ile birlikte problemin ortadan kalkacağı tahmin ediliyor. Ancak güncellemenin ne zaman yayınlanacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Konu ile ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Google Yeni Değişikliklerle Geliyor: İşte Tartışma Yaratan Yenilikler

>> Android 13 APK Yüklemeyi Durduracak: Google Çok Ciddi