Google Yeni Değişikliklerle Geliyor: İşte Tartışma Yaratan Yenilikler

Google yeni değişikliklerle

Dünyanın en büyük platformları içerisinde yer alan Google yeni değişikliklerle kullanıcıların karşısına geçiyor. Bu değişikliklerden bazıları ne yazık ki pek olumlu karşılanmadı. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Google her geçen gün büyümeye devam ediyor. Bu büyüme sadece belirli alanlarda olmuyor. Şirket hem Android işletim sistemini geliştirmeye çalışırken aynı zamanda Play Store ve YouTube gibi hizmetler veriyor. Böylece Google çok kapsamlı bir hizmet sunmuş oluyor.

Her ne kadar bu olumlu görünse bile yine de işin aslı biraz daha farklı. Mesela Google Store tasarımı değiştirilirken önemli bir hata yapıldı. Bu hata hesap kredisi olarak açıklandı. 2022 ilk çeyrek kazancı henüz beklentileri karşılamayan şirket bugünlerde Google Store hatası ile gündemde.

Google yeni değişikliklerle konuşuluyor

Google Store ile ilgili ortaya çıkan bu hataya göre yeni simgeler ve özenle tasarlanmış menüler pek yeterli olmayacak gibi görünüyor. Şirket sahte kredi ile kullanıcıları şaşırttı. normal şartlarda Google Store kredisi hemen size ait profilin altında yer almaktadır. Google buradaki krediyi farklı gösterdi.

Google yeni değişikliklerle

Google Store içerisinde yer alan kredinin normalden daha fazla olduğunu gören kişiler buna ilk başta inanamadı. Bu krediyi kullanmak istediklerinde hata ile karşı karşıya kaldılar. Yani Google Store kredisi kullanıcılara normalden daha fazla gösterilmiş oldu. Bu durum tepki ile karşılandı.

Google translate yeni yüzüyle geldi

Dünyanın hiç kuşkusuz en fazla kullanılan çeviri uygulaması olarak bilinen Play Store farklı bir tasarım ile geliyor. Artık ana ekranda iki satır yer kaplayacak. Ayrıca çevirileri istediğiniz gibi not etmeniz mümkün olacak. Bu çeviri hizmeti çok fazla kullanıldığı için yeni güncellemeler genelde olumlu karşılanıyor.

Tüm bunlara ek olarak Google translate artık dokunduğunuz anda açılacak. Android 13 ile son derece uyumlu bir şekilde geleceği söylenen çeviri programı en büyük yardımcılar içerisinde yer alacak.

İlgili Haberler:

>> Google Play Store Yeni Özellik Kazanıyor: Veriler Güvence Altında

>> Google YouTube Shorts Bölümüne Reklam Getiriyor: İşte Detaylar!