Google Güncelleme Uyarısı Yaptı: Yeni Güvenlik Açığı Tespit Edildi

Google ve Apple

Google güncelleme uyarısı ile kullanıcıları uyardı. Büyük bir siber güvenlik açığı olduğu ifade edildi. Hadi gelin merak edilen detaylara birlikte bakalım.

Bazı saldırılar bilgisayar korsanlarına büyük bir güç kazandırabiliyor. Popüler internet tarayıcıları içerisinde önemli bir yere sahip olan Google Chrome bilgisayar korsanları ile yeniden karşı karşıya. Hackerlar tarafından aktif olarak kullanılan yüksek riskli bir açık tespit edildi.

Sıfır gün saldırılarına karşı Google Chrome kullanıcıları uyarıldı. Konu ile ilgili yeni bir güvenlik açığının düzeltildiği ifade edildi. Google tarafından yapılan açıklamalarda bütün kullanıcıların potansiyel olarak risk altında olduğu söylendi. Güncellemenin yapılmaması halinde bilgisayar korsanları büyük zararlar verebilir. Chrome 100.0.4896.127 güncellemesi ile birlikte kullanıcılar daha güvenli bir internet tarayıcısı elde edebilir.

Google güncelleme uyarısı

Siber güvenlik artık günümüzün en büyük vazgeçilmezleri arasında yer alıyor. Ne yazık ki bilgisayar korsanlarına saldırıları arttırması ile birlikte bunun önemi çok daha farklı bir noktaya ulaştı. Her geçen gün bir markanın daha siber saldırılar karşısında çaresiz kaldığını görüyoruz. Google bu tür bir çaresizlik yaşanmaması için güncelleme yapmaya devam ediyor.

Google güncelleme uyarısı

JavaScript motorunda yüksek düzeyde zayıflık yarattığı ifade edilen bu açık bilgisayar korsanları tarafından istismar ediliyor. Google Chrome acil durum düzeltmesi ile birlikte yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme ile birlikte artık kullanıcılar bilgisayar korsanlarının saldırılarından korunabilecek.

Google Chrome güncellemenizi yapmayı unutmayın

Konu ile ilgili Google tarafından yapılan açıklamalarda mutlaka güncelleme yapılması gerektiği ifade edildi. Şirket bu güncellemeyi tüm kullanıcılara gönderdi. Google Chrome yardım bölümünden Google Chrome > Hakkında incelemesi yapabilirsiniz. Burada güncellemenin yapılıp yapılmadığı görülebiliyor.

Güncelleme yapılmamışsa hızlı bir şekilde güncellemenizi yapmak için ayarlar bölümünden aktifleştirebilirsiniz. Konuyla ilgili gelişmeler geldikçe hızlı bir şekilde aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Apple ve Google Ödeme Sistemlerini Tamamen Kapatıyor: Rusya’ya Yeni Darbe

>> Google Aramaları Algoritma Değişikliği İle Karşı Karşıya: Eskisi Gibi Olmayacak