Wear OS Kullanıcıları İçin Beklenen Güncelleme Geldi!

Wear OS Güncelleme

Google, Wear OS kullanıcıları için uzun süredir beklenen güncelleme tanıtıldı. İşte Wear OS kullanıcılarını sevindirecek o güncelleme.

Akıllı saatlerde Acil Durum SOS özelliğinin, bir hayli işe yaradığını biliyoruz. Bunun en büyük örneği olarak gösterebileceğimiz Apple Watch modellerinde birçok olay, SOS özelliği sayesinde işe yaradı. Akıllı saatinizden, kolaylıkla gönderebileceğiniz SOS çağrısının, akıllı telefonlardan daha önemli olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü acil bir durumda SOS çağrısı yapabilmeniz için, telefonunuza ulaşabilmeniz gerekiyor. Eğer durum çok acilse, ve telefonunuza ulaşmanız zor ise, her zaman elimizin üstünde bulunan akıllı saatten bu sinyali yollayabilmek çok daha önemli.

Bu yüzden SOS özelliğinin, uzun süredir, tüm akıllı saatlerde olması gereken bir özellik olduğunu söyleyebiliriz. Google Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saat kullanıcıları da, uzun süredir bu özelliğin gelmemesinden şikayetçiydi. Fakat sonunda Google, acil durum SOS özelliğini kullanıcılarına tanıttı. Artık Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saatler, SOS özelliğini kullanabilecek. İşte yeni özellik hakkında tüm ayrıntılar.

Wear OS Kullanıcıları İçin Beklenen Güncelleme Geldi!

Google, Wear OS için Acil Durum SOS özelliğini tanıttı. Aynı zamanda bu özellik, Android sistemi ile entegre olarak çalışacak. Bu özellik sayesinde SOS özelliği sayesinde, çağrı yapıldığı takdirde kullanıcıların acil bir durumda akıllı saatleri aracılığıyla akrabaları veya kamu yetkilileri ile doğrudan iletişime geçmeleri sağlanacak.

Wear OS Güncelleme

Acil durum SOS özelliğini etkinleştirmek için ise Wear OS işletim sistemini kullanan akıllı saatlerde, güç düşmesine art arda 5 kez basmak gerekiyor. Tabii ki bu durum saatten saate değişecektir. Fakat genel olarak bu özelliğin saatin kısayollarında kolaylıkla ayarlanabileceğini belirleyelim.
Acil durum özelliğini kullanmak isteyen kullanıcılar, belirli kişi veya acil durum hizmeti kurumlarını kendileri belirleyecekler. Daha sonrasında ise büyük bir kırmızı düğme aracılığıyla bu aramaları iptal edebilir hale gelecekler. Arama bittikten sonra ise, ek seçenekler karşımıza çıkacaktır.
Bu özelliğin ilk olarak ne zaman piyasaya sürüleceği belli değil. Apple’ın Apple Watch modellerinde kullanıcıların beğenisine sunduğu bu özellik, kullanıcılar tarafından bir hayli ilgi görmüştü. Önümüzdeki aylarda yeni özellik hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır.