Balinalar Bu Altcoinlerden Topluyor: Beklenti Yüksek

Kripto paralarda hızlı yükseliş

Ortaya çıkan son detaylara göre balinalar bu altcoinlerden toplamaya başladı. Sert düşüşlerin yaşandığı son dönemlerde bazı hesaplar yüklü miktarda alım yapmaya devam ediyor.

Kripto para borsaları son 1 ay içerisinde yüzde 20 seviyelerinde düşüş yaşadı. Küresel çapta ekonominin belirsiz hale gelmesi bu düşüşte büyük bir öneme sahip. Bitcoin başta olmak üzere tüm dijital varlıklar sert bir geri çekilme ile karşı karşıya.

Yaşanan tüm bu gelişmeler yatırımcıların önemli bir bölümünü pes ettirdi. Birçok kişi dijital varlıklarını sattı. Fakat balinalar bunun tam tersi yönünde hareket ediyor. Shiba ve Ethereum büyük cüzdanlar tarafından sürekli olarak stoklanıyor. Böylece kripto para devinin çok ciddi seviyelere gelmesi bekleniyor.

Balinalar bu altcoinlerden almaya doyamadı

Shiba genel olarak değerlendirildiğinde iyi bir performans sergiliyor. Bu meme token hafta sonu yaklaşık olarak yüzde 16 seviyesinde yükselmeyi başardı. Ancak bu yükselişi uzun sürmedi. Piyasaların genel olarak kırılgan bir yapıya sahip olması onu geriye doğru çekti.

balinalar bu altcoinlerden

Bugünlerde Shiba fiyatı 0,00002 dolar seviyelerinde. Ekim 2021 tarihinden beri hiç görülmeyen bir değere ulaşmayı başardı. Ethereum balinalar tarafından en fazla toplanan bir diğer kripto para birimi oldu. Bitcoin ile kıyaslandığında en büyük rakip olduğunu söyleyebiliriz. Fakat BTC kaynaklı düşüşler onu yerle bir etti.

Ethereum ve Shiba için umutlar yüksek

Bu iki kripto para birimi için umutların yüksek olduğunu söyleyebiliriz. Şu sıralar 2418 dolar seviyesinde yaşanacak bir boğa rallisi ile birlikte kripto para devinin yeniden 3 bin dolar düzeyine yükselme ihtimali yüksek. Hemen ardından eski rekoru olan 5 bin doları aşmaya çalışacak.

Küresel çapta ABD Merkez Bankası’nın vereceği kararlar ve diğer bazı piyasa haberleri kripto para birimlerini önemli ölçüde etkileyecek. Balinalar her ihtimale karşı cüzdanlarında AVAX ve SOLANA gibi kripto para birimlerini de toplamaya devam ediyor. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

İlgili Haberler:

>> Kripto Para Borsaları Düşerken Hangilerine Yatırım Yapmalı: Analistler Açıkladı

>> Kripto Para Piyasalarında Haftanın Önemli Gelişmeleri (16 – 23 Ocak)