Google Mail Bildirimleri Güncelleniyor: Tasarım Yenileniyor

Gmail yapay zeka

Google mail bildirimleri eskisi gibi olmayacak. Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte önemli bir değişikliğe imza atılıyor.

E-mail kullanımı günümüzün en önemli araçları içerisinde yer alıyor. Google tarafından geliştirilen Gmail ve Google Chat son derece önemli bir değişikliğe imza atıyor. Bu değişiklik ile birlikte artık iOS 15 kullanıcıları daha farklı bir kullanım sağlayabilecek.

Konuyla ilgili ortaya çıkan detaylara baktığımızda iOS 15 odak modu karşımıza çıkıyor. Bu modu bilmeyenler için kısaca anlatalım. iOS 15 ile birlikte gelen odak modu ile birlikte rahatsız edilmek istenmeyen vakitlerde sadece belirli uygulamalardan bildirim gelecek. Yani bir noktada bildirim engelleyici olduğunu söyleyebiliriz.

Google mail bildirimleri güncelleme kazanıyor

Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte artık istenmeyen zamanlarda email görülmeyecek. Ayrıca Google chat bildirimleri benzer şekilde saklı kalabilecek. Bir diğer önemli değişiklik ise görünüm ile ilgili oldu. Bundan sonra iOS cihazlarda Gmail bildirimleri profil fotoğrafı ile birlikte gelecek.

Google mail bildirimleri

Hem Gmail hem de Google chat bildirimleri üzerinden gelen mesajlarda profil fotoğrafı ile birlikte bildirim almak mümkün olacak. Bu yeni bildirim ile birlikte mesajların kimden geldiği bir sır olmayacak. Google hesabı olan herkes yeni güncellemeden yararlanabilecek.

Google önümüzdeki hafta güncellemeyi getiriyor

Bu yeni güncelleme ile birlikte hem görünüm hem de bildirim gizliliği gibi değişiklikler ortaya çıkacak. WhatsApp ile ilgili de yakın zamanda farklı bir güncellemenin yolda olduğu ifade ediliyor. Ancak şimdilik öncelikli olarak Gmail ile ilgili bu önemli değişiklikler yapılacak.

Google chat ve Gmail bildirim güncellemeleri bütün kullanıcılar tarafından tercih edilebilir olacak. Ancak burada esas önemli nokta iOS işletim sistemini kullanmanız. Şimdilik iOS işletim sistemine gelecek olan bu özelliğin önümüzdeki haftalarda diğer işletim sistemleri tarafından da kullanılabilir olması bekleniyor. Peki sizce Google daha başka ne tür değişiklikler yapmalı? Konuyla ilgili fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Haberler:

>> En Fazla Radyasyon Yayan Akıllı Telefonlar Belli Oldu: Kanser Hastalıklarına Neden Oluyor

>> Google Güncelleme Uyarısı Yaptı: Yeni Güvenlik Açığı Tespit Edildi