Gözaltına Alınan Tosuncuğun Videosu Ortaya Çıktı: Çiftlik Bank Mağdurları Sevinçli

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu ortaya çıktı. Onun yakalanması özellikle mağdurların yüzünü güldürdü. Hadi gelin konuyla alakalı merak edilen tüm detaylara birlikte bakalım.

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılık işlerinden bir tanesi olarak bilinen Çiftlik Bank yılan hikayesine dönmüştü. Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın tarafından kurulan Çiftlik Bank platformu insanların internet üzerinden çeşitli çiftlik hayvanları alıp onlar üzerinden para kazanması sistemine dayalı.

Bazıları tavuk ya da inek gibi çiftlik hayvanları alarak bunların ürünlerinden para kazanabiliyordu. Türkiye’nin tarım ve hayvancılık ihtiyacını önemli ölçüde karşılayacağını söyleyerek piyasaya çıkan Mehmet Aydın paraları alarak yurtdışına kaçmıştı. Onun nerede olduğuyla ilgili çok fazla haber geldi. Bazıları Güney Amerika ülkelerinde yaşıyor derken kimileri ise Doğu Avrupa’yı hedef gösterdi.

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu

Interpol kurumu ile ortak çalışan polisler Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın’ı gözaltına almak için yanına gitti. Kendisi suçsuzluğunu ve mağduriyetini kanıtlamak için teslim olacağını söylemişti. Bunun üzerine ekipler onu almaya gitti. Bununla ilgili polisler tarafından bir video çekildi. Videoda ona kesinlikle kötü davranılmadığı ve klasik gözaltına alma prosedürü uygulandığı gösterildi.

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu

Yurtdışında yaşayan suçlular için bu prosedürler oldukça doğal. Herhangi bir işkence olmadığını göstermek için böyle bir video çekildi. Basına servis edilen bu videoda Interpol ekipleri uçak seyahatinin başlangıcına yönelik görüntüler de gösterdi.

Türkiye’de ağır bir ceza alacak

Tarihin en büyük dolandırıcıları listesine girmeyi başaran Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın tamamen suçsuz olduğunu iddia ediyor. Ona göre kendisi de kandırıldı. Suçsuz olduğunu kanıtlamak için geldiğini söyleyen tosuncuk hızlı bir şekilde yargılanma sürecine geçecek.

Birçok kişinin mağdur olmasına neden olan Mehmet Aydın Türkiye’de ağır bir ceza alacak. Fakat mağdurlara paralarının ödenip ödenmeyeceği henüz tam olarak bilinmiyor. Ayrıca kendisinin can güvenliği muhtemelen tehlikede olacak. Mağdurlardan bazıları onu öldürmeye kalkışabilir. Bu bağlantı üzerinden onun gözaltına alınma videosunu izleyebilirsiniz. Peki sizce tosuncuk neden teslim oldu?

İlgili Haberler:

>> Mobil Uygulama Kullanıcıları Güvenlik Konusunda Sınıfta Kaldı: Sonuçlar Çok Tuhaf

>> Almanya Facebook Kullanan Hükümet Birimlerine Hesaplarınızı Silin Dedi