Tosuncuk Türkiye’ye Teslim Olacak: Çiftlik Bank Kurucusu Ülkeye Geri Dönüyor

Gözaltına alınan tosuncuğun videosu

Türkiye’nin en büyük dolandırıcıları içerisinde yer alan Tosuncuk Türkiye’ye teslim olmaya geliyor. Büyük bir ihtimalle kısa süre içerisinde Türkiye’de yargılanacak. İşte konu ile alakalı merak edilen bütün detaylar.

Çiftlik Bank kurucusu olarak bilinen Mehmet Aydın büyük bir vurgun yapmıştı. Tosuncuk lakabı ile tanınan bu adam avukatları aracılığıyla bir video paylaştı. Bu videoda Türkiye’deki yargıya teslim olacağını ifade etti. Ancak onun burada teslim olmaktan kastettiği ceza almak değil. Bunun yerine suçsuz olduğunu ispat etmek için gelmek istediğini ifade ediyor.

Türkiye’de bugüne kadar birçok farklı dolandırıcılık faaliyeti gerçekleştirildi. Çiftlik Bank kurucusu tarafından yapılan bu vurgunlar daha sonra kripto para alanında da yaşandı. THODEX kripto para borsası Türkiye’deki birçok kişiyi dolandırdı. Böylece ülke tarihinin en büyük vurgunlarından bir tanesi gerçekleşti.

Tosuncuk Türkiye’ye teslim olacak ve yargılanacak

Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın yaptığı konuşmasında, “Bu noktada Türk yargısına vereceği kararda ve gerçeği bulacağımıza hiç şüphem yoktur” diyerek ülkeye geri döneceğini kesinleştirmiş oldu. Açıkçası hiç kimse onun böyle bir karar almasını beklemiyordu. Türkiye’de çok yüksek bir ceza alma ihtimali olan Mehmet Aydın uzun süredir kaçıyordu.

Tosuncuk Türkiye'ye teslim

Açıklamasına genel olarak baktığımızda kendisi tamamen suçsuz olduğunu iddia ediyor. Çiftlik Bank ile birlikte insanlara ek gelir elde etmelerini sağlamak istediğini söyledi. Yaptığı açıklamaya göre dolandırıcılık gibi bir niyeti yokmuş. Fakat uzun bir süredir yurt dışına çıkmış olması ve birçok kişinin parasını alarak kaçması sözlerinin inandırıcılığını kötü etkiledi.

Tosuncuk beklenmeyen bir hamle yaptı

Türkiye’nin en büyük dolandırıcılarından bir tanesi olduğu söylenen Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın ülkeye geri dönerse yargılanacak. Onun alacağı ceza muhtemelen oldukça büyük olacak.

Türkiye’de yargılanıp ceza alacağını bilmesine rağmen geri dönmeye karar vermesi son derece ilginç. Hiç kimse onun neden böyle bir karar aldığını bir türlü anlayamıyor. Peki sizce Çiftlik Bank kurucusu Mehmet Aydın ne oldu da aniden Türkiye’ye dönmek istedi?

İlgili Haberler:

>> Yeni saadet zinciri birçok kişinin dolandırılmasına neden oldu: Yine tuzağa düştüler

>> Bitcoin Dolandırıcıları Silah Zoruyla Bir Yatırımcıyı Kaçırdı: Akıl Almaz Bir Olay Yaşandı