Türkiye ihtimalli Huawei P50 4G ortaya çıktı: İşte tüm detaylar

Huawei P50 4G

Huawei’nin Türkiye ihtimalli 4G destekli orta-üst segment modeli Huawei P50 4G, bazı özellikleri ile ortaya çıktı. İşte Türkiye’ye gelmesine kesin gözüyle bakılan yeni model hakkında ortaya çıkan tüm ayrıntılar.

Piyasaya girdiği ilk günden bu yana çok hızlı bir gelişme sergileyen Huawei, şirket değeri olarak da hızlı bir ivme kazandı. Bu hızlı ilerleme süreci ABD tarafından pek hoş karşılanmadı ve büyük bir engelleme operasyonu başladı. Bunun sonucunda Huawei, bütün ABD şirketlerinin hizmetlerinden engellendi. Tayvan merkezli çip üreticisi TSMC de firmayı engelleyenler listesine girdi. Fakat bu süreçten sonra akıllı telefon alanında Huawei için ne kadar zor zamanlar olsa da, bir şekilde ilerleyebildi diyebiliriz. Kendi aplikasyon uygulaması dahil birçok hizmeti yeni telefonlarında uygulamaya başlayan Huawei, her ne kadar ön yargı ile karşılanıyor olsa da kusursuz çalışıyor. Fakat bazı durumlarda tabii ki Google Play hizmetlerine ihtiyaç duyuyor. Bunun gibi konularda hala eksik kaldığını söyleyebiliriz.

Geçtiğimiz aylarda yeni P50 serisinin yüksek çözünürlüğe sahip render görüntüleri ortaya çıkmıştı. Ardından yeni model hakkında bazı temel özelliklere de sahip olduk. Haftalardır karşımıza çıkan sızıntılara bir yenisi daha eklenti. İddialara göre serinin 4G destekli bir modeli daha karşımıza çıkacak. Ve bu modelin de Türkiye’de satışa sunulacağına dair iddialar mevcut

Türkiye ihtimalli Huawei P50 4G ortaya çıktı

Huawei P50 4G olduğu düşünülen model, Çin’in 3C adı verilen sertifikasyon kuruluşunda ortaya çıktı. Bununla beraber yeni modelin bazı temel özellikleri de belli oldu. Yeni modelin 4G destekli olarak sunulacak olmasındaki en büyük avantajlar, hem 5G bağlantı desteği olmayan ülkemizde yeni modeli görmemizin ihtimali bir hayli yüksek, hem de 5G modemli bir çipe sahip olmadığı için daha uygun bir fiyatta karşımıza çıkacak.

Huawei P50 4G

Snadpdragon 888 işlemcisisin 4G varyantını çalıştıracak olan Huawei P50 4G, aynı zamanda 66W hızlı şarj desteğine sahip olacak. Tasarım olarak incelediğimizde ise P50 serisinin 5G varyantına bir hayli benzediğini söyleyebiliriz.

>> Honor 50 tanıtım tarihi kesinleşti: Heyecan dorukta

>> Huawei, P50 modelinin tanıtım tarihi belli oldu: Kamera canavarı!