Hackerlar Mail Adresinizi Ele Geçirmiş Olabilir: Tarihin En Büyük Saldırısı Yapıldı

hackerlar mail adresinizi
Google News Abone Ol

Siyah şapkalı hackerlar mail adresinizi ele geçirmiş olabilir. Konuyla alakalı büyük iddialar ortalıkta dolaşıyor. Hadi gelin konuyla alakalı bütün detaylara birlikte göz atalım.

Hackerlar genellikle kullanıcılara ait bilgileri ustaca sızdırmaları ile biliniyor. Küresel çapta çok büyük risk haline dönüşen bilgisayar korsanları ne yazık ki her şeyimize ulaşabiliyor. Özel bir siber güvenlik şirketi tarafından yapılan çalışma ile birlikte 3,2 milyar e-posta kimliği ve şifresinin deşifre olduğu ifade edildi.

Bilgisayar korsanları genellikle çaldıkları e-posta kimliklerini ve şifrelerini belirli hack platformlarında satışa sunar. Elbette buralarda Bitcoin ile para alışverişi yapar ve böylece kesinlikle yakalanmazlar. İşte tam da böyle Hack platformlarından bir tanesi adeta e-posta pazarına dönüştü. Dünyanın neredeyse yarısının mail adresi bu platformda.

Hackerlar mail adresinizi kullanarak her şeyi yapabilir

Bugün neredeyse her şey mail hesabı üzerinden yürütülüyor. En basitinden web sitesine üye olmanız halinde bile sizlerden mail adresi talep ediliyor. Bu nedenle mail hesaplarının çok büyük bir öneme sahip olduğunu söyleyebiliriz. Instagram veya Facebook gibi sosyal medya hesapları bile bu tür adresler üzerinden ele geçirilebiliyor.

hackerlar mail adresinizi
Çoklu Güvenlik Açığı Derlemesi, CoMB ismi verilen bir sistem ile ele geçirilen bilgiler 3,2 milyar insanı yakından ilgilendiriyor. Hatırlayacağınız üzere 2017 yılında yine benzer bir saldırı ortaya çıkmıştı. Bu saldırı ile şimdikinin sebebi ve kullandıkları sistemler neredeyse aynı. Hackerlar mail adresinizi ele geçirdiyse diledikleri neredeyse her şeyi yapabiliyor.

Çevrimiçi ortamlarda satın alma gerçekleşebilir

Size ait olan hesaplar üzerinden çevrimiçi ortamlarda satın alma işlemi yapılabilir. Hackerlar kullanıcıdan para sağlayamazsa genellikle bu tür yöntemlere başvuruyor. E-posta hesabının paylaşıldığı hack platformu açıklanmadı. Bu nedenle kullanıcıların fazlasıyla gergin olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik banka hesap kartlarına birisinin ulaşması onların Tüm parasını sıfırlayabilir.

İşin çok daha kötü kısmı ise kimsenin mail hesabının ele geçirilip geçirilmediğini kontrol edememesi. Peki siz kendinizi tehlike altında hissediyor musunuz?

İlgili Haberler:

>> En Tehlikeli Hacker Şebekeleri Teker Teker Çökertiliyor: Büyük Vurgunlar Yapmışlardı

>> Suriyeli Hacker Şebekesi Akıl Almaz Bir Vurgun Yaptı: Duyunca Çok Şaşıracaksınız


CEVAP VER