Haftalık Telefon Haberleri (10 Ağustos 2022-17 Ağustos 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (10 Ağustos 2022-17 Ağustos 2022)

Vivo Y35 Tanıtıldı: Türkiye’de Yok Satar!

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızın ilk haberinde Vivo’nun uygun fiyatlı modeli geliyor. 6.58 inçlik Full HD+ ekran ile bizleri karşılayan model, damla çentikli ekran tasarımuna sahip. Ayrıca IPS LCD bir panel kullandığını ve 60 Hz tazeleme oranına sahip olduğunu ekleyelim. teknik tarafa baktığımız zaman Qualcomm imzalı Snapdragon 680 yongasını görüyoruz. Bu yonga setini desteklemek için ise 8 GB RAM ve 256 GB dahili depolama alanı karşımıza çıkıyor. Genellikle giriş-orta segment akıllı telefonlarda 3 GB veya 4 GB RAM seçenekleri bulunuyordu. Fakat Vivo’nun yeni modelinde, işlemcisine göre gereğidnen fazla RAM kullandığını söyleyebiliriz. Tabii ki bu durumu bir pazarlama stratejisi olarak değerlendirirsek, 8 GB RAM‘e sahip, ortalama işlemci ile gelen bir telefonun, rakiplerine nazaran daha çok tercih edilebileceğini söyleyebiliriz.

Xiaomi 12T Pro Kamera Konusunda Rakip Tanımayacak!

Xiaomi 12T Pro

Haftalık telefon haberleri yazımızın bu kısmında Xiaomi’nin T serisine ait yeni modeli karşımıza çıkıyor. İlk olarak serinin Pro modelinin 200 MP çözünürlüğünde kamera ile geleceğini belirtelim. Kamera kurulumuna dair görseller sızdırılan modeli incelediğimizdeki Xiaomi 12 serisine benzer bir tasarım anlayışının  hâkim olduğunu görmekteyiz. Ayrıca flaşın altında 200 MP ibaresi de bulunuyor. İşlemci tarafında Qualcomm imzalı Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setine sahip olacak model, piyasadaki diğer amiral gemisi modellere kafa tutacak. Ayrıca söz konusu seri hakkında bazı ortaya çıkan teknik ayrıntılar da mevcut.

Uygun Fiyatlı Vivo Y22 Türkiye Yolcusu: İşte İlk Ayrıntılar!

Vivo Y22

Haftalık telefon haberleri yazımızın devamında Vivo’nun uygun fiyatlı modelini görüyoruz. Geekbench listelerinde ortaya çıkan modelin, tek çekirdeklide 339, çok çekirdeklide ise 1220 puan aldığını görmekteyiz. İşlemci tarafında MediaTek imzalı Helio G85 yonga setini kullanacak olan model, 4 GB RAM ile söz konusu işlemciyi destekleyecek. Ayrıca Vivo Y22 modelinin Android 12 ile kutudan çıktığını da belirtelim.

Samsung Galaxy A04 Core Piyasanın En Ucuzu Olacak!

Haftalık Telefon Haberleri

GeekBench listelerinde ortaya çıkan Galaxy A04 Core modelin, GeekBench listelerinde ortaya çıktığını görmekteyiz. Paylaşılan belgelere göre SM-A042F model numarasına sahip olan model, tek çekirdeklide 8002, çok çekirdeklide ise 3556 puan almış durumda. Genellikle giriş segment olarak karşımıza çıkan modellere göre tatmin edici bir puan ile karşımıza çıktığını söyleyebiliriz.

Xiaomi Mix Fold 2 Piyasaya Sürüldü: Samsung’a Büyük Rakip!

Mix Fold 2

Haftalık telefon haberleri bölümümüzde uzun süredir beklenen Xiaomi Mix Fold karşımıza çıkıyor. Xiaomi Mix Fold 2 modeli ilk olarak Çin’de piyasaya sürüldü. Bununla beraber söz konusu etkinlikte Redmi K50 Extreme Edition, Xiaomi Pad 5 Pro, Watch S1 Pro ve Buds 4 Pro modeli de tanıtıldı. Fakat genel olarak değrlendirdiğimizde, etkinliğin gözdesinin Mix Fold 2 olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü farklı telefon formları ilgi görmeye devam ediyor. Xiaomi de Samsung’un tahtını sarsıyor. Cihazın arka panelinde Leica imzalı 3 lens bulunuyor. 50 MP ana kameraya sahip olan model, 13 MP ultra geni açılı kamera ve 2x zoomlu 8 MO telefoto kamerasına da sahip. Ayrıca bu kameraların bulunduğu Mix Fold 2 modeli, 8 K video desteğine de sahip.

Samsung Galaxy A23e Piyasanın En Ucuzu Olacak!

Galaxy A23e

Cihazın ilk olarak tasarım detaylarını incelediğimizde, A23 5G modeline benzer bir tasarım anlayışının hakim olduğunu görmekteyiz. Ön ve arka tasarımlarını genel olarka incelediğimizde, ön panelinde damla çentikli ekran tasarımı kullanıcıları karşılayacak. Arka tarafa baktığımızda ise tekli kamera kurulumu bizleri karşılıyor. Tabii ki  kullanıcılar en az iki tane kameraya sahip akıllı telefonlara alışık olduğu için tek kamera kulağa az geliyor olabilir. Fakat Galaxy A23e modelinde sunulacak olan kameranın, yazılımsal olarak desteklendiği, ve rakiplerine göre güçlü bir kamera olacağı iddia ediliyor.

 

OnePlus Ace Pro 150W Ultra Hızlı Şarj Desteğiyle Tanıtıldı!

Haftalık Telefon Haberleri

Söz konusu model Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 8+ Gen1 işlemcisi ile geliyor. Söz konusu işlemcinin, Android tarafında en güçlü işlemci olarak geldiğini biliyoruz. Bu yüzden piyasadaki en güçlü akıllı telefonlardan birinin OnePlus Ace Pro olacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Apple, Bir TikTok Videosu Yüzünden Çalışanını İşten Çıkarabilir! İşte O Video!