Haftalık Telefon Haberleri (11 Nisan 2022-18 Nisan 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Bu hafta akıllı telefon sektöründe önemli gelişmelere şahit olduk. İşte haftalık akıllı telefon haberleri ve tüm gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan akıllı telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (11 Nisan 2022-18 Nisan 2022)

Vivo X Note Canavar İşlemcisi İle Piyasaya Sürüldü!

Vivo X Note

Vivo’nun 7 inçlik devasa bir ekrana sahip modelinin teknik özelliklerini incelediğimizde, ön panelinde QHD ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın 21:10 orana sahip olduğunu da belirtelim. AMOLED ekran teknolojisinden yararlanan cihazın, ekran tasarımı incelediğimizde ise son derece ince çerçevelere sahip bir panel karşımıza çıkıyor.

Xiaomi 12 Lite Orta Segmentin Kralı Olmaya Geliyor!

 

Xiaomi 12

Geçtiğimiz günlerde yeni model hakkında ortaya çıkan bazı özellikler mevcuttu. Artık güvenilir kaynaklar tarafından yapılan sızıntılar ile yeni modelin sunacağı özelliklerin tümüne sahip olduğumuzu söyleyebiliriz. Xiaomi 12 Lite modeli serinin en uygun fiyatlı model olmasına rağmen üstün özellikler ile karşımıza çıkacak. Ekran tarafında 120 Hertz tazeleme oranına sahip olan model, pil tarafında ise 4500 mAh’lik bir batarya ile sunulacak. Bununla beraber 67W’lık hızlı şarj desteğinin de olduğunu belirtelim. İşlemci tarafında ise genellikle orta üst segment akıllı telefonlarda sıklıkla gördüğümüz 5G destekli akıllı telefonlarda da kullanılan Snapdragon 778G işlemcisinin bizleri karşıladığını görmekteyiz. Ayrıca 6/8 GB ve 128/256 GB dahili depolama versiyonlarına sahip olacak.

Oppo Reno 8 Daha Önce Hiç Görmediğimiz Bir İşlemci İle Gelecek!

Haftalık Telefon Haberleri

Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisi Bir hayli ilgi görmüştü. Seriye ait sunacak bir sonraki işlemcinin Qualcomm 7 Gen 1 olacağına dair sızıntılar mevcuttu. Sonunda yeni işlemci hakkında ilk ayrıntılar belli oldu. İddialara göre Oppo Reno 8 modeli Snapdragon 7 Gen 1 işlemcisini kullanacak ilk akıllı telefon olacak.

Realme 9 Pro Plus Uygun Fiyatı İle Satışa Sunuldu!

 

Haftalık Telefon Haberleri

Pil tarafına baktığımızda 4500 mAh’lik kapasiteye sahip olacak model, bu pili 60 watt’lık hızlı şarj desteği ile destekliyor. Yeni modelin zaten haftalar öncesinden satışa sunulduğunu söylemiştik. Fakat ilk olarak hangi ülkelerde satışa sunulacağı, hatta Türkiye’ye gelip gelmeyeceği konusunda ortaya çıkan bulunmuyordu. Fiyat tarafında Tayland’da 372 dolarlık bir fiyat etiketi ile satışa sunulan modelin Türkiye’ye de geleceğini söyleyebiliriz. Çünkü fiyat bazında değerlendirdiğimizde, orta segment bir model olarak karşımıza çıkıyor. Zaten genel olarak Realme 9 serisi orta segment modelleri ile sunuluyor. Bu model de orta segmentin üst basamaklarına hitap edecek

Poco F4 GT Türkiye Yolcusu: Performans Canavarı Geliyor!

Poco F4 GT

GeekBench listelerini incelediğimizde, yeni modelin tek çekirdeklide 1235, çok çekirdekli de ise 3550 puan aldığını görmekteyiz. Qualcomm imzalı Snapdragon 8 Gen1 yonga setine sahip olacak modelin, piyasadaki en güçlü modeller arasında yer alacağını söyleyebiliriz. Zaten genellikle Poco F serisi modellerinin güçlü işlemciler ile karşımıza çıktığını biliyorduk. Bu modelinde de amiral gemisi modellerde kullanılan biri işlemci ile karşımıza çıkması önemli bir detay olacaktır.

İlgili Haberler

>> Kripto Para Ticareti Opera Tarayıcısı Üzerinden Yapılacak: Devrim Gibi Sistem

>> Akıllı Telefonlar Kansere Neden Oluyor Mu? Sonunda Gerçek Ortaya Çıktı