Haftalık Telefon Haberleri (9 Mart 2023-16 Mart 2023)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde gündemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (9 Mart 2023-16 Mart 2023)

Google Pixel Fold Beklenenden Erken Gelecek!

Google Pixel Fold

Haftalık telefon haberleri yazımızın ilk haberi Google’ın Pixel modelinden geliyor. Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğiniz zaman, alışılagelmiş bir katlanır akıllı telefon bizleri karşılayacak gibi görünüyor. Fakat üst ve alt çerçevelerin diğer çerçevelere göre biraz daha kalın olduğunu söyleyebiliriz. Arka paneline baktığımızda ise yatay konumlandırılmış üçlü kamera kurulumunun yer aldığını görüyoruz. Google Felix kod adı ile ortaya çıkan Google Pixel Fold katlanabilir modelinin Geekbench listelerinde görüldüğünü ve bazı teknik özelliklerinin ortaya çıktığını da görüyoruz.

Huawei P60 Pro Kamerada En İyisi Olacak!

Huawei P60 Pro

Huawei P60 serisinin ilk olarak Çin’de tanıtılacağını biliyoruz. Önümüzdeki hafta ilk olarak Çin’de gerçekleşecek olan lansmanda tanıtılacak modellerin, haftalar sonra küresel lansmanının da gerçekleşmesi bekleniyor. Söz konusu modellerin tanıtımına günler kala artık birçok detaya erişebildiğimizi belirtelim. Fakat biz hayranları en çok ilgilendiren detay, serinin Pro modelinin kamera tarafında sunacağı eşsiz özellikler oldu diyebiliriz. Huawei P60 Pro modeli, kamera tarafına özellikle düşük ışık konusunda çığır açacak. Geliştirilen yeni teknolojiler, ay fotoğrafçılığını ve düşük ışık fotoğraflarını üst düzeye taşıyacak.

Huawei P60 Serisi Günler Sonra Tanıtılacak!

Haftalık Telefon Haberleri

Vanilla P60’ın 52 MP ana kamera (IMX789), 50 MP (IMX858) ultra geniş açılı modül ve 16 MP (IMX351) telefoto lens ile piyasaya sürülmesi bekleniyor. Her iki telefonun da Snapdragon 8. Nesil Gen 2 sisteminin yalnızca LTE sürümü olan Qualcomm 8 serisi yonga seti ile piyasaya sürülmesi muhtemel. Huawei P60 ve Huawei P60 Pro, Mate X3 için katlanabilir kameranın yeni nesil uydu yetenekleri getirmesi gerekiyor. Söylentilere göre kullanıcılar uydu üzerinden metin ve sesli mesaj gönderip alabilecekler.

Xiaomi 13 Ultra Türkiye’ye Gelebilir!

Haftalık Telefon Haberleri

İddialara göre Xioami tarafından haftalar sora yapılacak olan resmî açıklamada, artık serinin Ultra modellerinin de, düz ve Pro modelleri ile aynı tarihte küresel pazarda tanıtılacak. Tabii ki bu iddianın henüz resmî bir onay almadığını fakat kaynakların sağlam olduğunu belirtelim. Eğer iddia edilen gibi Xiaomi 13 Ultra, çok süre geçmeden küresel pazarda tanıtılırsa, Türkiye’ye de giriş yapması uzun sürmeyecektir. Önümüzdeki günlerde yeni model hakkında daha fazla detay ortaya çıkacaktır. Takipte kalın.

Samsung Galaxy S23 FE Bekleyenlere Kötü Haber!

Tahminimizce S23 FE modelinin devam edileceği gözüküyordu. Fakat güvenilir bir kaynak tarafından paylaşılan bilgilere göre Galaxy S23 FE modeli 2023 yılında gelmeyebilir. Tabii ki ne olup bittiği belli olmasa da 2024 yılında eskimiş FE modelinin geleceği de muhtemel. Fakat genel olarak baktığımızda Galaxy S23 serisi tasarımına sahip bir modelin 2024 yılında gelecek olması da kullanıcıları üzecektir. Bu yüzden Samsung, eğer Fan Edition serisine ait bir akıllı telefon sunmak istiyorsa, bunu bir an önce piyasaya sürmelidir. Ki uygun fiyatlı akıllı telefon modeline ulaşmak isteyen kullanıcının bu kadar hoş ve güzel bir tasarıma sahip bir akıllı telefon serisine geç ulaşmamasını sağlamalıdır.

Samsung Galaxy Z Fold 5 Kamera Konusunda Üzecek!

Galaxy Z Fold 5

Samsung Galaxy Z Fold 5 modelinin katlanabilir ekranlı akıllı telefonlar arasında en iyisi olarak piyasaya sürüleceğini biliyoruz. Her ne kadar serinin 5. modeli olsa da yıllardır geliştirilmeye devam eden bir seri olmasına rağmen kat izi ve menteşe boşluğu gibi konularda sorunlar yaşanıyor. Fakat geçtiğimiz haftalarda ortaya çıkan sızıntılara göre Samsung’un özel bir teknoloji ile artık menteşe boşluğu sorununu çözecek bir teknoloji ile geleceğine dair sızıntıları sizlerle paylaşmıştık. Bununla beraber kat izi tarafında artık serinin önceki modellerinde karşımıza çıkacak kadar büyük sorunlar olmayacağını tahmin ediyoruz. Fakat teknik özellikler tarafında beklentilerin biraz daha altında kalan bir modelin bizleri karşılayacağını söyleyebiliriz.

İlgili Haberler

>> Spotify HiFi Nedir? Müzik Severler İçin…