Haftalık Telefon Haberleri (4 Eylül 2022-11 Eylül 2022)

Haftalık Telefon Haberleri

Haftalık telefon haberleri yazımızda, bu hafta yeni gelişmelere şahit olduk. İşte son günlerde güncemde olan gelişmeler.

Akıllı telefonlarda yeni bir çağın kapısındayız diyebiliriz. Çünkü son 5 yıl içerisinde üretilen akıllı telefonlar arasında çok büyük fark var. Söz konusu tasarımlar hala stabil kalmış değil. Hala her geçen gün daha farklı tasarımlar karşımıza çıkıyor. Son yıllarda bir hayli revaçta olan katlanabili­r akıllı telefonlar, sektöre yön verece­k gibi görünüyo­r. Katlanabili­r telefonların yanı sıra farklı konsept tasarımlar da karşımıza çıkıyo­r. Bunun yanı sıra geçtiğimiz hafta içerisinde çok sayıda akıllı telefon hakkında Akıllı gelişmeler, sızıntılar gerçekleşti. İşte bir hafta içerisinde karşımıza çıkan haftalık telefon haberleri.

Haftalık Telefon Haberleri (4 Eylül 2022-11 Eylül 2022)

iPhone 15 Serisi Hakkında Şok Eden Gelişme!

iPhone 15 Serisi

İddialara göre iPhone 15 serisi ile yine 4 farklı model karşımıza çıkacak. Fakat Samsung modellerinde göremeye alışık olduğumuz ‘Ultra’ isimli model de kullanıcıların beğenisine sunulabilir. Bazı kaynaklara göre Apple, seriye Ultra modelini de dahil edecek. Örneğin iPhone 15, 15 Pro ve 15 Ultra modellerinin dahil olacağı iddia ediliyor. Tabii ki Ultra modeli hakkında henüz teknik özellik tarafında bir yorum yapmak için çok erken. Fakat tahminlerimize göre iPhone 15 Ultra olarak isimlendirilmesi beklenen modelin, özellikle kamera tarafında geliştirilen teknolojiler ile donatılması bekleniyor.

Samsung iPhone 14 Serisine Meydan Okudu!

Apple’ın 7 Eylül tarihinde gerçekleştirdiği iPhone 14 serisinde Samsung tarafından cevap geldi. Bildiğiniz üzere Apple tarafında uzun süredir katlanabilir ekranlı akıllı telefon piyasaya sürülmedi. Çoğu kaynak tarafından her yıl piyasaya sürüleceği iddia edilse de, yalnızca Apple tarafından geliştirilen bir katlanır ekranlı akılı telefonun olduğu sızdırılıyor. Fakat herhangi bir adım ne yazık ki göremedik. Samsung ise hali hazırda piyasaya sürmüş olduğu katlanabilir ekrana sahip akıllı telefon modellerinin, en çok ilgi gören modeller arasında yer aldığını savunmaya devam ediyor. Ayrıca Apple’ın hala yenilik konusunda delikli ekran tasarımı ile gelmesi, kullanıcıları her ne kadar sevindirmiş olsa da yıllardır kullanılmakta olan katlanabilir ekranlı akıllı telefonlara henüz adım atmaması da kullanıcıları kızdırdı. Fakat Samsung iPhone 14 serisine yanıt vermekte gecikmedi.

Snapdragon 8 Gen 2 Yolda: Öncüsü OnePlus Olacak!

Snapdragon 8 Gen 2

Çin sosyal medya platformu Digital Chat Station kaynağına göre OnePlus tarafından piyasaya sürülecek olan yeni model, Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile gelecek .Söz konusu işlemciye sahip olan ilk telefon olarak geleceği öngörülüyor. Bazı kaynaklara göre ise Qualcomm tarafından geliştirilen yeni amiral gemisi işlemcisini kullanacak olan modelin Xiaomi tarafından geleceğini de tahmin ediyor. Fakat henüz ortaya çıkan net bir detayın olmadığını belirtelim.

Samsung Galaxy Wide6 Uygun Fiyatı İle Yok Edecek!

Haftalık Telefon Haberleri

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılarını incelediğimiz zaman ön panelinde, damla çentikli ekran tasarımı bizleri karşılıyor. Bu ekranın 6.5 inç boyutunda olduğunu belirtelim. Genel olarak giriş segment akıllı telefonlarda karşımıza çıkan modellere kıyasla bir hayli ince çerçeveler ile geldiğini söyleyebiliriz. Arka panelinde baktığımızda ise dikey konumlandırılmış üçlü kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bu kameralar 50 MP ana kamera, 2 MP derinlik kamerası ve 2 MP makro lens olarak sıralanmış durumda. Ön panelinde bizleri karşılayan kamera ise 5 MP çözünürlüğünde.

Huawei Mate 50e Yakında Geliyor: İşte Tüm Ayrıntılar!

Bununla beraber yeni modelin CET-AL60 model numarasına sahip olduğu da ortaya çıktı. Mate 50 serisinde 4 farklı modeli tanıtılması bekleniyor. Bu modeller Huawei Mate 50, Mate 50e, Mate 50 Pro ve Mate 50 RS Edition olarak sıralanmış durumda. Söz konusu modellerin henüz ortaya çıkan özellikleri kısıtlı. Fakat yine de uzun süredir beklenen modeller olduğunu söyleyebiliriz. Söylentilere göre Huawei Mate 50, Qualcomm imzalı Snapdragon 888 yongasına sahip olacak. 4G desteğine sahip olan modelin piyasadaki amiral gemisi modellerine göre uygun fiyattan satışa sunulması bekleniyor. Serinin Pro ve RS Edition modeli Kirin 9000s Yonga setine sahip olacak.

Poco M5 Duyuruldu: Türkiye’de Yok Satar!

Haftalık Telefon Haberleri

İlk olarak Poco M5 modelinin tasarımını incelediğimizde damla çentikli bir ekran bizleri karşılıyor. Bu ekranın 6.58 inç büyüklüğünde olduğunu belirtelim. Koruma teknolojisinde ise Gorilla Glass 3 bulunuyor. Kamera tarafına baktığımızda ise 50 MP ana kamera olmak üzere 2 MP derinlik ve 2 MP makro kamerası bulunuyor. Uygun fiyatlı bir telefona göre üçlü kamera kurumun tatmin edici olduğunu söyleyebiliriz. Ön tarafta ise 8 MP kamera yer alıyor. Teknik tarafta Helio G99 yonga setine sahip olan modelin, 6 GB RAM ve 128 GB dahili depolama ya sahip olduğunu da belirtelim. 5000 mAh’lık pille gelen modelde 18W hızlı şarj desteği de bulunuyor.

Redmi A1 sızdırıldı: Daha Ucuz Telefon Yok!

Redmi A1

Cihazın ilk olarak tasarım ayrıntılı incelediğimiz zaman arka panelinde ikili kamera kurulumu karşımıza çıkıyor. Bununla beraber ortaya çıkan görselleri incelediğimizde söz konusu modelin, yeşil, mavi ve siyah olmak üzere 3 farklı renk ile geleceğini de belirtelim. Ekran tarafına baktığımızda 6.5 içlik 720p çözünürlüğüne sahip LCD panel karşımıza çıkıyor. Bununla beraber bu modelde MediaTek tarafından geliştirilen Helio A22 işlemcisi bizleri karşılayacak. 2 GB ve 3 GB RAM olmak üzere iki farklı varyant ile geleceği düşünülen modelin depolama alanında ise 32 GB‘lık bir kapasiteye sahip olması bekleniyor.

İlgili Haberler

>> Vivo X Fold Plus Sızdırıldı: Şimdi Samsung Düşünsün!